Sestdiena, 31. janvāris
Tekla, Violeta
weather-icon
+-18° C, vējš 2.01 m/s, ZA vēja virziens
Staburags.lv bloku ikona

“Spriguļu kauss” tiek skrīveriešiem

Jaunjelgavas novada kultūras namā norisinājās skolēnu tautasdeju konkurss “Spriguļu kauss”. Tajā piedalījās deviņi kolektīvi no Aizkraukles un Bauskas reģiona novadiem.

Šajā konkursā ierasts, ka pasākumu rīko iepriekšējie “Spriguļu kausa” saņēmēji. Pērn tie bija jaunjelgavieši, tāpēc Jaunjelgavas novada kultūras namā pulcējās deju kolektīvi no Skrīveriem, Seces, Aizkraukles, Īslīces, Misas un, protams, vietējie dejotāji.
Šoreiz ceļojošo kausu ieguva Skrīveru novada dejotāji, kuri šajā pasākumā piedalījās pirmo reizi. Nākamgad marta beigās vai aprīļa sākumā “Spriguļu kauss” norisinā­sies Skrīveros. “Spriguļu kausa” tradīcija aizsākās pirms vairākiem gadiem. Ceļojošo “Spriguļu kausu” skolēni izcīna dejojot un arī sportojot. Tā kā Jaunjelgavas vidusskolas ēku šobrīd atjauno, sporta zāli otram sacensību veidam nevarēja izmantot.
“Konkursā piedalījāmies ar diviem Skrīveru novada kultūras centra — 5.— 9. un 10 — 12. klases — deju kolektīviem,” stāsta deju kolektīvu vadītāja Gita Skudra. “Gan dejotājiem, gan man ir liels prieks un gandarījums par iegūto kausu, tas liecina, ka mēģinājumos ieguldītais darbs un pūles nav veltīgas. Varu paslavēt savus dejotājus, viņi cītīgi nāk uz mēģinājumiem, lai gan daudzi ir noslogoti, jo nodarbojas arī ar sportu — spēlē handbolu, basketbolu, piedalās sacensībās, arī tam vajag laiku.” Gita Skudra teic, ka ļoti noderīgi ir dejot svešā vidē — citās skolās, kultūras centros. Tā ir laba iespēja gūt pieredzi, satikt dažādus kolektīvus, novērtēt gan citus, gan pašiem sevi.
Vadītāja stāsta, ka šajā pasākumā jaunākajam kolektīvam pirmo reizi mugurā bija tikko pašūtie tērpi. “Jauni tērpi un — veiksmīgi,” priecājas Gita Skudra. “Darba netrūkst, viens pasākums ir aizvadīts, cītīgi gatavojamies nākamajam, nākamnedēļ jādejo skatē.”
Šobrīd ne tikai Skrīveru skolēni, bet arī Aizkraukles, Jaunjelgavas un Neretas novada dejotāji gatavojas skolēnu deju kolektīvu skatei, kas 15. aprīlī notiks Aiz­kraukles novada kultūras namā. Šajā pašā datumā Kokneses un Pļaviņu novada skolēnu deju kolektīvi tiksies skatē Kokneses kultūras namā. ◆

Staburags.lv bloku ikona Komentāri

Staburags.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.