Daudzeses pamatskola saņēmusi dāvanu no Norvēģijas — gaismu atstarojoša materiāla vestes un pie somām stiprināmus atstarotājus.
Daudzeses pamatskola saņēmusi dāvanu no Norvēģijas — gaismu atstarojoša materiāla vestes un pie somām stiprināmus atstarotājus. Vestes un atstarotājus saņēmuši visi 1. — 4. klases audzēkņi.
Lielāko daļu skolēnu no Daudzevas līdz skolai ved ar autobusu, taču tik un tā kādu ceļa posmu bērni mēro kājām. Tumšajās rīta un vakara stundās spoži dzeltenzaļajās vestītēs tērptie ķipari pamanāmi jau lielā attālumā. Tāpēc bērni ir daudz lielākā drošībā.
— Latvijā uz pastāvīgu dzīvi apmeties norvēģis Sveins Johannesens, — stāsta Daudzeses pamatskolas direktors Valdis Puida. — Viņa vaļasprieks, tāpat kā man, ir medības. Tā arī iepazināmies. Viņš stāstīja, ka Norvēģijā labdarība ir ļoti populāra, un vaicāja, vai varētu palīdzēt arī mūsu skolai. Johannesena kungs teica, ka Norvēģijā tumšajā diennakts laikā ļoti daudzi cilvēki uzvelk gaismu atstarojoša materiāla vestes. Viņš šādas vestes uzdāvināja visiem 1. — 4. klases audzēkņiem. Uz vestēm ir pat uzraksts “Daudzeses pamatskola”! Tagad arī Daudzevā bērni vakaros uz ielas ir labi pamanāmi, jo vestes iepatikušās, un bērni tās velk regulāri. Šādu vestīšu izgatavošana Norvēģijā ir krietni lētāka nekā Latvijā. Viena šāda veste Norvēģijā maksā piecus latus, pie mums — septiņus.
Sveins Johannesens skolai nolēmis uzdāvināt arī 40 pāru slēpju. Šo dāvinājumu drīz saņems, un visiem bērniem ziemā sporta stundās būs iespēja izmantot šīs slēpes.