Pārpildītas atkritumu tvertnes, piedrazots zāliens un dzīvžogs, apgaismes laternu stabiņi, no kuru galiem ārā rēgojas vadi —
tāds skats paveras skvērā starp namu Bērzu ielā 2 un jaunatvērto veikalu “Top” Aizkrauklē. Bērzu ielas 2. nama iedzīvotāji vērsās “Staburaga” redakcijā ar lūgumu noskaidrot, kam pieder šis zemesgabals un kam tas jākopj.
“Skumji skatīties uz piedrazoto skvēru,” saka mājas iedzīvotāja Māra. Pirms vairākiem gadiem, kad ēkā Lāčplēša ielā 7 atvēra veikalu “Mego”, labiekārtoja arī tās apkārtni. Skvērā izveidoja rotaļu laukumu bērniem, ierīkoja glītas apgaismes laternas, kuras gan ātri vienu pēc otras sasita. Koka konstrukcijas rotaļu laukumā ar laiku bojājās, lūza un kļuva bērniem bīstamas. Pēc iedzīvotāju lūguma vecos un bojātos rotaļu rīkus novāca.
Situācija vēl vairāk pasliktinājās, kad veikalu “Mego” slēdza, jo nu vairs nebija neviena, kas kopj šo teritoriju. Māras kundze stāsta, ka pāris reižu mājas iedzīvotāji, nespēdami skatīties uz piedrazoto zālienu un dzīvžogu, paši gājuši lasīt atkritumus, taču nav gatavi to darīt regulāri, jo uzskata — par teritorijas kopšanu jāgādā tās īpašniekam.
Aizkraukles novadā domē “Staburags” noskaidroja, ka zemesgabalam, kur ir šis skvērs, ir divi īpašnieki. Daļa — apmēram puse — pieder uzņēmumam “Madara 89”, kas iegādājās ēku Lāčplēša ielā 7 un kur tagad atvērts veikals “Top”, daļa zemes — personām, kurām kopīpašumā pieder ēka Lāčplēša ielā 5. “Ar ēkas Lāčplēša ielā 7 jaunajiem īpašniekiem esam pārrunājuši jautājumu par pieguļošās teritorijas kopšanu un ceram, ka turpmāk viss būs kārtībā,” piebilst Aizkraukles novada pašvaldības izpilddirektors Einārs Zēbergs.
Ieva Erdmane, SIA “Madara 89” Daugavas reģiona nekustamā īpašuma vadītāja, apliecina, ka uzņēmums ir iegādājies īpašumā ēku un zemi Lāčplēša ielā 7, kas ir daļa no minētā skvēra teritorijas. Viņa pastāstīja, ka uzņēmums algo cilvēku, kuram pienākums ir kopt ēkas apkārtni. Šis cilvēks nestrādā katru dienu, taču savus pienākumus pilda un reizēm sakopj arī daļu kaimiņu īpašuma. “Esam sagatavojuši arī tāmi jauna pagalma apgaismojuma ierīkošanai. Demontēsim vecos apgaismes stabiņus un ierīkosim jaunus, līdzīgus kā pilsētas centrālajā laukumā,” stāsta Ieva Erdmane. Einārs Zēbergs piebilst, ka, nākot pretī uzņēmējiem, pēc apgaismes stabu ierīkošanas tos pieslēgs kopējai pilsētas apgaismes sistēmai. Viņš cer, ka apgaismots laukums arī mazinās vēlmi un iespēju radīt te nekārtības. ◆