Ministru kabinets atbalstījis Zemkopības ministrijas priekšlikumu izdarīt grozījumus piena, apstrādāta piena un piena produktu aprites noteikumos, svītrojot frāzi, ka piena apritei izmantojami tikai slēgtie trauki.
Ministru kabinets (MK) atbalstījis Zemkopības ministrijas priekšlikumu izdarīt grozījumus piena, apstrādāta piena un piena produktu aprites noteikumos, svītrojot frāzi, ka piena apritei izmantojami tikai slēgtie trauki.
Ja šāda grozījuma noteikumos nebūtu, tad ar 2003. gada 1. janvāri zemnieki pārstrādei nevarētu nodot pienu, kurš slaukts ar rokām, bez aparāta.
Par to pamatoti bija satraukušies visi Latvijas mazo ganāmpulku īpašnieki, kuriem nav līdzekļu slaukšanas aparātu iegādei un kuri jau gatavojās piena devēju piespiedu likvidācijai.
Nu viņi var atviegloti uzelpot, jo MK atzinis, ka galvenā ir izslauktā piena kvalitāte — vienalga, vai tas iegūts, govis slaucot ar rokām, vai aparātu. Kārtējo reizi Latvijas funkcionāri sacēluši nevajadzīgu trauksmi, jo acīmredzot gribējuši izcelties Eiropas Savienības ierēdņu acīs, nosakot to, ko Eiropa nemaz nepieprasa. Proti, ES priekšlikumos Latvijas piensaimniekiem nekādu nosacījumu par govju obligātu slaukšanu tikai ar aparātiem nemaz nav bijis.