Sunākstes pamatskolas 125 gadu jubilejas svinībās pulcējās tagadējie un bijušie skolotāji, skolas absolventi. Kā jau svētkos, bija daudz apsveikumu un jauku dāvanu.
Sunākstes pamatskolas 125 gadu jubilejas svinībās pulcējās tagadējie un bijušie skolotāji, skolas absolventi. Kā jau svētkos, bija daudz apsveikumu un jauku dāvanu.
Sunākstes pamatskolas direktore Larisa Dinvalde stāsta, ka svarīgāk par koncertu un dejām jubilejas reizēs absolventiem ir satikt bijušos klasesbiedrus, atcerēties jaunību, skolas gadus. Salidojumā bija vairāk gados vecāku cilvēku, kuri skolu beiguši pirms vairākiem gadu desmitiem un ilgi nav tikušies. Pirmais absolvents, kurš reģistrējās, bija Voldemārs Skalbe, viņš Sunākstes pamatskolu beidza 1935. gadā. Tagad Skalbes kungs dzīvo Vecumniekos.
Lielu prieku sunākstiešiem sagādāja pamatskolas absolvents, tagad Rīgas simfoniskā orķestra mežradznieks Jānis Ļūmanis. Viņš mežragu spēlēja svinīgajā pasākumā baznīcā un vēlāk arī koncertā kopā ar skolas tagadējiem audzēkņiem. Mācoties Sunākstē, Jānim Ļūmanim skolā iedeva akordeonu, lai viņš varētu apgūt tā spēli. Nu mūziķis šādu instrumentu uzdāvināja skolai, lai arī turpmāk Sunākstē mācās muzikāli izglītoti jaunieši.
Latvijas Radio režisors un aktieris Harijs Gerhards skolai, kurā savlaik mācījies, dāvināja kompaktdiskā ierakstītus Poruka darbu lasījumus. Sveicienus sunākstiešiem bija atsūtījis arī Augstākās tiesas priekšsēdētājs Andris Guļāns, Sunākstes pamatskolu sveica vietējās pašvaldības, kaimiņu skolu un Aizkraukles rajona padomes pārstāvji.