Sestdiena, 27. decembris
Elmārs, Inita, Helmārs
weather-icon
+3° C, vējš 1.34 m/s, R vēja virziens
Staburags.lv bloku ikona

Secē sēju pabeigs šonedēļ

Aizkraukles rajonā pirmie sēju sāka Seces pagasta zemnieku saimniecību “Ziedāni 1” un “Silarozes” īpašnieki brāļi Aivars un Aigars Stugļi. Šonedēļ viņi plāno darbus pabeigt.

Aizkraukles rajonā pirmie sēju sāka Seces pagasta zemnieku saimniecību “Ziedāni 1” un “Silarozes” īpašnieki brāļi Aivars un Aigars Stugļi. Šonedēļ viņi plāno darbus pabeigt.
Zemnieku saimniecības “Silarozes” īpašnieks Aigars Stuglis stāsta, ka pavasaris šogad bijis veiksmīgs, sēja sākta krietni agrāk nekā citus gadus. “Sākām strādāt tūlīt pēc Lieldienām — 13. aprīlī. Man šis skaitlis vienmēr bijis veiksmīgs,” saka Stugļa kungs. Pagājušajā gadā sēt sākām 25. aprīlī, bet šogad šajā laikā viss jau būs paveikts. Pirmdien Aigars Stuglis jau bija apsējis 60 hektāru auzu un miežu, līdz ceturtdienai jāapsēj vēl apmēram tikpat liela platība. Pirmo gadu “Silarozēs” sēs arī rapsi.
Šogad apsētās platības kopā ar ziemājiem ir aptuveni par simt hektāriem lielākas nekā pērn. Ziemāji pārziemojuši labi, īpaši tritikāle, kuras raža varētu būt pat 6—7 tonnas no hektāra. Pagājušajā gadā “Silarožu” īpašnieks no SIA “Velmaraiši” Staburaga pagastā iegādājās uz nomaksu arī kalti graudu glabāšanai lopbarībai un sēklai.
No Aigara neatpaliek viņa brālis Aivars Stuglis. Saimniecībā “Ziedāni 1” 60 hektāros auzas jau iesētas, būs arī 90 hektāru miežu, lekni sazēluši 25 hektāri ziemas kviešu un 33 hektāri tritikāles. Maijā sēs arī griķus.
Pagājušajā nedēļā uz lauka izbrauca arī Daudzeses pagasta zemnieku saimniecības “Ziediņi” sējmašīnas. Saimniecības īpašnieks Uģis Rubenis pirmos sēja miežus. Pērn “Ziediņos” graudaugu sējumu platība bija 130, rapša — ap 40 hektāru. Šogad platības par simt hektāriem palielinātas.
Zalves pusē pagājušajā nedēļā vēl ara, kultivēja un sēja minerālmēslus, bet vakar sāka sēt labību. Kooperatīvās sabiedrības “Antūži” priekšsēdētājs Egons Dābols stāsta, ka sēt plānots 100 hektāros: 70 ha — graudaugu, 30 ha — rapša.
Vakar sēju sāka arī zemnieku saimniecības “Pumpuri” īpašnieks Juris Smirnovs: “Sējumu platības šogad būs lielākas nekā pērn, apsēšu 75 hektārus rapša, 40 hektāru auzu, kviešu un griķu. Augustā sētie ziemāji pārziemojuši diezgan labi, bet septembrī apsētās platības ir apdraudētas. Kaitēja gan mitrums rudenī, gan sals pavasarī.” Smirnova kungs piebilst, ka ar jauno kombinēto sējmašīnu, kura pērn iegādāta ar SAPARD programmas atbalstu, darbus varēs paveikt divas reizes ātrāk nekā citus gadus. Ja būs labs laiks, pat desmit dienās.

Staburags.lv bloku ikona Komentāri

Staburags.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.