Pirmdiena, 29. decembris
Solveiga, Ilgona
weather-icon
+-4° C, vējš 2.24 m/s, ZR vēja virziens
Staburags.lv bloku ikona

Prieks par novērtējumu

Gandarīta un apmierināta no Liepājas atgriezusies gleznotāja un mūziķe pļaviņiete Agnese Krastenberga. Viņa tur nedēļu pavadīja  tradicionālajā mākslas plenērā “Liepājas Marīna”, kurā piedalās gan vietējie, gan ārvalstu mākslinieki.

Starptautiskais gleznotāju un zīmētāju plenērs šogad notika jau 22. reizi, un Agnese, cik iespējams, to vienmēr apmeklējusi. “Plenēra radītājs un ilggadējais rīkotājs māk­slinieks Aivars Kleins ir fantastisks cilvēks, viņa aizrautība burtiski fascinē,” stāsta Agnese.
Pēdējos desmit gadus plenēros tiek atspoguļota “Liepājas Marīnas” tematika — mākslinieki atgriezušies pie Liepājai īpašās jūras tēmas.
Plenērā piedalījās vairāk nekā 30 gleznotāji un grafiķi ne tikai no Latvijas —  Liepājas, Ventspils, Rīgas, Jūrmalas, Lielvārdes, Madonas, bet arī ārvalstu mākslinieki —  no Ukrainas, Lietuvas un Baltkrievijas.
Kā parasti, plenēra “raža” bija apskatāma pēdējā dienā. Katrs dalībnieks tajā izstādīja ap 10 gleznām. Skatītāji varēja nobalsot par tām, kuras visvairāk iepatikušās. Viņu vērtējumu summējot ar profesionālās žūrijas vērtējumu, noteica trīs plenēra laureātus. Viena no tām bija Agnese. “Tas man bija ļoti liels pārsteigums,” stāsta māksliniece. Lai gan novērtējums neatbilda manai iekšējai sajūtai, prieks bija. Taču lielāko prieku  sagādāja kādas liepājnieces teiktais: “Es nespēju novērsties no jūsu gleznas. Kāda gaisma nāk  no jūsu jūras!” Kad to saka parastais skatītājs, man pašai paliek tik labi ap sirdi, jo tāds jau bija mans mērķis — lai ierauga gaišo!”
Agnese stāsta, ka aicinājumi piedalīties mākslas plenēros šogad birst kā no pārpilnības raga, taču viņa zina tikai to, ka piedalīsies plenērā dzimtajās Pļaviņās, kurš sāksies pirmdien un kuru organizē māksliniece Ligita Caune. ◆

Staburags.lv bloku ikona Komentāri

Staburags.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.