Pirmdiena, 16. februāris
Jūlija, Džuljeta
weather-icon
+-4° C, vējš 0.75 m/s, A vēja virziens
Staburags.lv bloku ikona

Pasaka par Dzelteno žurciņu

Reiz kādā tāltālā zemē bija daudz žurciņu.

Reiz kādā tāltālā zemē bija daudz žurciņu. Pelēkā, melnā, baltā krāsā. Bet viena žurciņa bija saulaini dzeltenā krāsā. Visām žurkām patika darīt blēņas, bet dzeltenā žurciņa nekad neatbalstīja savas biedrenes. Citas žurkas iebruka cilvēku mājās, apēda pārtiku, sagrauza mēbeles un drēbes. Dzeltenā žurciņa tikmēr staigāja pa laukiem un vāca tur izbirušās sēkliņas un graudiņus.
Tajā zemē sākās bada laiki. Cilvēkiem bija aizvien mazāk naudas, viņi nevarēja iegādāties ēdamo, un žurkām zelta dzīve beidzās. Visas izdomāja doties uz citu — daudz bagātāku zemi. Bet priekšā liels okeāns. Kā lai tiek tam pāri? Dzeltenā žurciņa izdomāja uztaisīt laivu un doties pāri okeānam. Visas devās ceļā.
Bet pēkšņi okeāna vidū izcēlās liela vētra, laiva salūza. Tikai dzeltenā žurka, kura bija visattapīgākā un gudrākā no visām, izdomāja, ka laivas dēlis var būt plosts. Viņa pieķērās visresnākajam dēlim un tā nenoslīka, bet citas noslīka. Dzeltenā žurciņa uz dēļa peldēja vairākas dienas, līdz piestāja kādas zemes krastā. Tur cilvēki svinēja Ziemassvētkus. Ieraudzījuši tik drosmīgu žurku, viņi nolēma Jauno gadu nosaukt Dzeltenās žurkas vārdā. Un kā jūs domājat, kas bija šī zeme? Tā bija Latvija.
Skrīverietes Ilondas Dzerkales (9 gadi) pasaka un zīmējums

Staburags.lv bloku ikona Komentāri

Staburags.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.