Lauku atbalsta dienesta Lielrīgas reģionālās pārvaldes Aizkraukles sektorā līdz šī gada 1. janvārim 2174 personas (1764 fiziskās un 410 juridisko) reģistrējušās Eiropas Savienības tiešo maksājumu saņemšanai 2004. gadā.
Lauku atbalsta dienesta Lielrīgas reģionālās pārvaldes Aizkraukles sektorā līdz šī gada 1. janvārim 2174 personas (1764 fiziskās un 410 juridisko) reģistrējušās Eiropas Savienības tiešo maksājumu saņemšanai 2004. gadā.
Katrs ES atbalsta pretendents saņēma klienta reģistrācijas numuru, kuru turpmāk izmantos, piesakoties tiešajiem maksājumiem. To administrēšanai izmantos Lauku reģistru, kurā visa lauksaimniecībā izmantojamā zeme sadalīta lauku blokos. Tāpēc bija svarīgi apzināt atbalsta pretendentu apsaimniekotās zemes platības. Zemnieki parasti zina savu zemes īpašumu robežas un kadastra numurus, taču reizēm tas neatbilst ar zemes dabiskajām robežām un lauku blokiem. Taču tieši lauku bloku reģistrs ir pamatnosacījums tiešo maksājumu saņemšanai.
Pēc priekšreģistrācijā iegūtās informācijas katram pretendentam lauku bloku karti sagatavos individuāli. Aptuveni pēc trijiem mēnešiem katrs zemnieks tajā lauksaimniecības pārvaldē, kurā viņš reģistrējies, saņems šo karti, kā arī speciālas pieteikuma veidlapas un rokasgrāmatu.
Līdz 2004. gada 20. maijam reģionālajās lauksaimniecības pārvaldēs būs jāiesniedz izpildītas pieteikuma veidlapas jau konkrētu maksājumu saņemšanai. Dokumentus varēs nosūtīt arī pa pastu. No jūnija līdz septembrim lauksaimniekus, kuri būs iesnieguši šos pieteikumus, apmeklēs Lauku atbalsta dienesta kontrolieris, lai uz vietas pārliecinātos par sniegtās informācijas patiesumu. ES atbalstu lauksaimnieki varēs saņemt no 2004. gada 1. decembra.
Tie, kuri atbalsta saņemšanai nepaspēja reģistrēties Aizkraukles rajona lauksaimniecības pārvaldē, turpmāk to varēs izdarīt Lielrīgas reģionālajā pārvaldē, kuras birojs ir Ogrē. Taču šajā gadījumā būs vajadzīgs ilgāks laiks formalitāšu kārtošanai, jo speciālisti jau sākuši sagatavot reģistrēto klientu bloku kartes. Veikt paralēli divus darbus nav viegli. Zemnieki, kuri ES atbalstam pieteiksies vēlāk, arī kartes un pieteikuma veidlapas saņems vēlāk, jo vispirms tās sagatavos un izsniegs tiem, kuri reģistrējās laikus.