Stāvvietā kāds “iebuktējis” mašīnu. Ko darīt? Saukt policiju uz notikuma vietu vai braukt pašam uz iecirkni?
Stāvvietā kāds “iebuktējis” mašīnu. Ko darīt? Saukt policiju uz notikuma vietu vai braukt pašam uz iecirkni?
Jebkurā situācijā, vai vainīgā persona, kura izraisījusi nelaimes gadījumu, ir patvarīgi atstājusi notikuma vietu vai tomēr sagaida bojātās automašīnas vadītāju, par notikušo nekavējoties jāziņo policijai, lai varētu noskaidrot nelaimes gadījuma izraisītāju un noteikt viņa atbildību.
Ceļu policijas darbinieki, ierodoties notikuma vietā, konstatē automašīnas bojājumus, uzraksta protokolu, nosaka vainīgo personu un viņa atbildību. Savukārt, ja zaudējuma nodarītājs automašīnas stāvvietu pametis, notikuma vietā savāktos lietiskos pierādījumus izmanto izmeklēšanas procesā.
Situācijās, ja autostāvvietas īpašnieks atbild par stāvvietā novietotajiem transportlīdzekļiem, tikai ar policijas izziņu par notikušo automašīnas vadītājs var pieprasīt materiālo atlīdzību.