Sestdiena, 27. decembris
Elmārs, Inita, Helmārs
weather-icon
+2° C, vējš 2.68 m/s, R-ZR vēja virziens
Staburags.lv bloku ikona

Nedēļa novados

Jaunajā mājvietā vairāk apmeklētāju

Uz jaunām telpām pārcelta Pļaviņu novada bibliotēkas filiāle Vietalvā. Emīlijas Prūsas vārdā nosauktajai grāmatu krātuvei mājvieta tagad rasta pagasta pārvaldes ēkā.

Iepriekš bibliotēka darbojās vienā no daudzdzīvokļu ēkām Vietalvas pagasta centrā. Vadītājs Jānis Usāns teic, ka tagad viņi pārcēlušies ne tikai uz izremontētām un uzlabotām telpām, bet arī tuvāk lasītājam.
— Līdzās ir pirmsskolas izglītības iestāde, un mums ērti vienam pie otra aiziet ciemos. Rīkojām jau kopīgu pasākumu, un bērni nereti iegriežas bibliotēkā, aicinot līdzi vecākus. Arī tie, kuri dodas uz pagasta pārvaldi, ienāk te. Daži daudzdzīvokļu ēku iedzīvotāji gan atzina, ka tagad esam tālāk, bet aicinu izkustēties, un gan jau pieradīs. Interesanti, ka apmeklētāju skaits, kopš esam jaunās telpās, ir lielāks. Lasītāju pulkā ir gan pieaugušie, gan bērni, — saka Jānis Usāns.
Jaunās telpas gan ir šaurākas nekā iepriekšējās, un vajadzēja rūpīgi pārdomāt, kur izvietot grāmatas, periodiskos izdevumus, biroja tehniku. Viss pamazām atradis savu vietu, un vadītājs spriež — šaurāk, bet gaišāk, modernāk un ērtāk. Arī cilvēku, līdz ar to lasītāju, Vietalvā tomēr kļūst mazāk. Katrā ziņā apmeklētāji lielas neērtības neizjūt  un saņem pakalpojumu, pēc kā atnākuši uz bibliotēku. Bērni gan jautājot, kur ir rotaļlietas, kas iepriekšējās telpās bija izvietotas brīvāk? Tagad tām “jādzīvo” kastē, bet tās joprojām priecājas par bērnu apmeklējumu.
Tāpat kā citviet kolēģi, arī Jānis apsver iespēju kaut reizi mēnesī ar grāmatām pašam doties pie lasītājiem, jo attālākās pagasta vietās dzīvojošajiem ne vienmēr ir laiks un iespēja biežāk nokļūt līdz bibliotēkai. Cilvēki aizņemti lauku darbos, un lasīšanai daudz laika neatliek.
Ko vietalvieši vairāk lasa? Bibliotēkas vadītājs teic, ka no grāmatām tie noteikti ir romāni, bet arvien vairāk iecienīti dažādi žurnāli. “Privātā Dzīve” vairs nav topā, un  cilvēki vairāk izvēlas uzzināt ko praktiskāku, par veselību, nedaudz arī ezoteriku. Tehnika un zinātne, tāpat kā vēsture, interesē mazāk. Gan lielus, gan mazus vairāk saista jaunas grāmatas, kas nav tik nobružātas, bet apritē ir arī senāki izdevumi, piemēram, Valda “Staburaga bērni”, par ko Jānim prieks, jo tā taču ir mūsu klasika.
— Grāmatu papildinājumā sadarbojamies ar uzņēmumu “Latvijas grāmata”, kas piedāvā visu jaunāko un operatīvi piegādā. Piešķirtā finansējuma ietvaros cenšos papildināt krājumus regulāri, lai lasītājiem ir iespēja lasīt aktuālāko. Arī viņi paši nereti iesaka vienu vai otru grāmatu. To var pasūtīt arī citās novada bibliotēkās, un, kad iespējams, sagādājam, — stāsta Jānis Usāns. ◆

Inesei Apsānei — pirmā grāmata. Sestdien Kokneses pagasta bibliotēkā norisinājās Ineses Apsānes autorgrāmatas ”Vakarvējā sapņi dzimst” atvēršanas svētki.  Pasākumā par muzikālo noskaņu parūpējās Kaspars Krastiņš, un to apmeklēja viesi no Valmieras, Jaunjelgavas, Madonas un arī paši koknesieši.  Dzejnieces darbi  publicēti vairākos dzejas krājumos, taču šī ir viņas pirmā autorgrāmata, un viens tās eksemplārs kā dāvinājums tika pasniegts arī Kokneses pagasta bibliotēkai.

SPORTO ĢIMENES. Saistībā ar ģimeņu dienu Secē notika sporta pasākums ģimenēm. Sportiskajām ģimenēm bija jāspēlē raibais futbols, jāsaliek puzle, jālec ar maisu, caur šķēršļu joslu jāiznes tenisa bumbiņa. Visi uzdevumi bija jāizpilda pēc iespējas ātrāk. Pasākumā piedalījās sešas ģimenes, un tās vērtēja pēc bērnu vecuma —  pirmsskolas un sākumskolas grupā. Pirmsskolas vecuma bērnu grupā pirmo vietu izcīnīja Ivanovu ģimene, otro — Kosmačevsku, trešo — Šķiliņu ģimene. Savukārt sākumskolas vecuma bērnu grupā nepārspēta palika Lejiņu ģimene, nākamā labākā —  Baložu ģimene.



Staburags.lv bloku ikona Komentāri

Staburags.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.