Piektdiena, 26. decembris
Dainuvīte, Gija, Megija
weather-icon
+2° C, vējš 0.89 m/s, ZR vēja virziens
Staburags.lv bloku ikona

Nav sava autobusa

Pēc raksta “Pie mums nekas nenotiek!” par Aizkraukles reģiona kultūras dzīvi pārdomās dalījās arī Viesītes kultūras pils vadītāja Raisa Vasiļjeva.

Raisa Vasiļjeva teic, ka profesionālo joku “pie mums nekas nenotiek” var attiecināt arī uz Viesīti. Ir reizes, kā pavisam nesen, kad koncerts “Ceļojošais vijolnieks” bija jāatceļ, jo nav intereses. “Dažkārt tā ir laimes spēle,” atzīst direktore. Viesītes novads nav liels, toties ir liela ietilpība skatītāju zālē — 450 vietas. No pašdarbības kolektīviem Viesītē ir tikai deju kolektīvi, bet pagastos — vokālie ansambļi. Ar pašdarbības kolektīvu koncertiem sezonu neaizpildīt. Tāpēc uz Viesīti jāaicina arī profesionāli mākslinieki, jo vairāk tāpēc, ka iedzīvotāji ir cilvēki gados, daudzi nevar aizbraukt pat līdz Jēkabpilij, kur nu vēl Rīgai. Tomēr, izvēloties, ko aicināt uz Viesīti, direktore ņem vērā Jēkabpils pusē notiekošo un pasākumus cenšas nedublēt.
Atšķirībā no Aizkraukles puses pašvaldībām viesītiešiem nav ne daļēji, ne pilnībā pašvaldības apmaksāta transporta mākslas baudīšanai Rīgā. Tā kā transporta pakalpojumus nodrošina vietējā SIA “Viesītes transports”, pašvaldība apmaksā vien pašdarbības kolektīvu braucienus. Pārējie ir pilnībā iedzīvotāju iniciatīva. Tā vietā pašvaldības līdzekļus vairāk atvēl uz vietas rīkoto pasākumu finansēšanai.
Tā kā citos apkārtnes kultūras namos ir mazāk skatītāju vietu, lielākus kultūras pasākumus izdevīgi rīkot Viesītē. Tāpēc uz šejieni brauc arī no Aknīstes, Neretas, Sunākstes.
Runājot par remontu, kultūras pils direktore teic, ka atjaunojams ir pilnīgi viss. Ēku sāka celt 1985. gadā, pēc pieciem gadiem  vēl nepabeigtu to nodeva pašvaldības rīcībā.
Sākot no ēkas ārpuses un tai pieguļošās teritorijas — soliem, bruģa, laternām — līdz skatuvei, kulisēm, viss ir savu laiku nokalpojis. Kultūras pilij ir pašai sava ar malku apsildāma katlumāja, un to vajadzētu modernizēt. Aktuāla arī ugunsdrošības infrastruktūras sakārtošana. Atkarībā no novada budžeta piešķirtajiem līdzekļiem nākamgad kādu daļu no samilzušajiem jautājumiem izdosies risināt. ◆

Staburags.lv bloku ikona Komentāri

Staburags.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.