Pagājusī nedēļa bija saspringta un noslogota — mācības skolā, ansamblis un koris, treniņi.
Tā kā esmu 12. klasē, jāmācās ir ļoti daudz. Lai veiksmīgi varētu iestāties augstskolā, gatavojos arī papildus, mācos kursos angļu valodu un bioloģiju.
Vēl īsti neesmu izlēmusi, ko tieši studēšu, bet ļoti gribētu savu nākamo profesiju saistīt ar medicīnu. Man patīk palīdzēt cilvēkiem, patīk visu ko organizēt. Mūsu skolā bija ieradusies Valsts nodarbinātības dienesta karjeras konsultante, lai skolēniem palīdzētu izvēlēties piemērotāko profesiju.
Viens no maniem mīļākajiem mācību priekšmetiem ir bioloģija. Piedalījos Aizkraukles reģiona bioloģijas olimpiādē, bet godalgotu vietu gan neieguvu. Pagājušajā nedēļā mūsu skolas 10. — 11. klases skolēni aizstāvēja zinātniski pētnieciskos darbus. Atcerējos, kā arī es pagājušajā gadā ap šo laiku aizstāvēju savu darbu, par kuru saņēmu labu novērtējumu — otro vietu Zemgales reģionā. Darbu rakstīju par mūsdienās ļoti aktuālu tēmu — E piedevām. Pērkot veikalā pārtikas produktus, pievēršu uzmanību tam, no kā tie ražoti. Ikdienā cenšos lietot veselīgu pārtiku, mājās priekšroku dodam pašu dārzā izaudzētajiem augļiem un dārzeņiem. Bet, ja esmu izbraukumā vai ekskursijā, gadās ēst arī ko neveselīgu.
Brālis mācās 2. klasē. Apsveicami, ka mūsu skola iesaistījusies programmā “Skolas auglis” un skolēniem jau sākumskolas klasēs māca par veselīgu uzturu. Brālis kopā ar citiem skolēniem bija ekskursijā Madlienas pagasta zemnieku saimniecībā “Galiņi”, kur audzē un fasē arī mūsu skolai domātos augļus un dārzeņus. Burkāni skolā nonāk sagriezti un safasēti, gludi kā metamie kauliņi, un tur bija iespēja redzēt, kā viss top.
Šī sniegotā ziema dod daudz iespēju sportot svaigā gaisā. Sporta stundās mēs varam izvēlēties — slēpot vai slidot. Esmu izvēlējusies slēpošanu. Ja skolā notiek sacensības volejbolā vai basketbolā, arī mūsu klases komanda tajās piedalās un ar panākumiem, jo mūsu klases kolektīvs ir ļoti draudzīgs. Skolas sacensībās volejbolā ieguvām pirmo vietu.
Tie, kuri dzied ansamblī, dzied arī jauktajā korī un veido tā kodolu. Gatavojamies vokālo ansambļu skatei, kas notiks 25. februārī. Mūsu repertuārā ir trīs diezgan grūtas dziesmas, tajā skaitā viena — bez pavadījuma, un ansambli nedrīkstēs diriģēt. Skatē skolotāja mums palīdzēt nevarēs, tādēļ dziesmas jāapgūst nevainojami.
Ansamblī esam dziedājušas ne tikai skatēs, bet arī labdarības pasākumos, piemēram, pansionātā un bērnudārzā, sagādājot prieku citiem.
Koris gatavojas Mārtiņa Brauna kora dziesmu un deju svētkiem, kas vasarā notiks Aizkraukles pagasta estrādē. “Mīla kā uguns” — šī Mārtiņa Brauna dziesma man patīk vislabāk. Dziedāt man patīk, tādēļ arī tik daudz laika veltu šai nodarbei.
“Eirovīzijas” dziesmu nacionālajā atlasē vislabāk iepatikās Laura Reinika un Ivo Grīsniņa — Grīšļa dziesmas. Domāju, šādi konkursi ir vajadzīgi, jo ļauj izpausties Latvijas talantiem.
Vēl mūsu klases komanda gatavojas erudīcijas konkursam “Ko tu zini par Latviju?”, tādēļ vairāk lasām laikrakstus, arī “Staburagu”, žurnālus un enciklopēdijas, interesējamies par vēsturi, politiku, dabu, ekonomiku, sportu un citām jomām. Nepalaižam garām arī notikumus ārzemēs — šobrīd aktuāli ir nemieri Ēģiptē. Katra vēstures stunda parasti sākas ar nelielu aktuālāko notikumu apskatu, mēs par tiem diskutējam vēstures kontekstā.
Par aktivitātēm skolā regulāri uzrakstu pa rakstiņam novada avīzei “Skrīveru Vārds”, tas iznāk reizi mēnesī. Pagasta iedzīvotāji uzzina, kas notiek skolā, un man ir prieks, ka viņi lasa. Tā skolas dzīve tiek apkopota, ikviens mūsu sasniegums, labais darbs, notikums tiek ierakstīts vēsturei.
Vēsture mani interesē. Ir saistoši izzināt pagātni, un par Skrīveru vēsturi esmu uzzinājusi daudz, ar iegūto informāciju cenšos dalīties, vadot ekskursijas pa Skrīveriem. Ļoti patīk būt gidei grupu ekskursijās, bet to vairāk ir vasarā. Atceros savas ugunskristības, kad vajadzēja vadīt ekskursiju 65 Vecpiebalgas skolotājiem, lai gan pati mācījos tikai 10. klasē. Protams, biju uztraukusies, bet viss izdevās, kā plānots.
Pagājušajā nedēļā man bija vārdadiena, saņēmu dāvaniņas un cienāju klasesbiedrus ar konfektēm. Mums ir tradīcija svinēt gan vārda, gan dzimšanas dienas, jo klase esam kā liela ģimene. Pagājušajā gadā, kad mums katram apritēja 18 gadu, cits citam dāvinājām krekliņus ar kādu interesantu uzrakstu.
Valentīndienu mūsu skolā svin katru gadu — telpas ir noformētas atbilstoši šai dienai, dziedam dziesmas un cits citu samīļojam. Mēs klasē viens otru samīļojam arī citās dienās, jo mīlestību taču var izpaust visu gadu. Valentīndienā skolēniem tiek iedots sirds gabaliņš un jāsameklē, kuram ir otra pusīte. Kurš atrod, saņem balvu. Vakarā notiek Valentīndienas balle. Šogad ir izveidots speciāls fotostūrītis, kur ikviens pārītis var nofotografēties.
Lai arī es iesaistos šo svētku svinēšanā, man tie nav tuvi, nav pie sirds. Vairāk patīk Lāčplēša diena, kad dziedam patriotiskas dziesmas, soļojam ierindas skatē, un, protams, Ziemassvētki. Esam bijuši Ziemassvētku kauju vietās, Ložmetējkalnā, un tās ir pavisam citas emocijas. Daudz dziļākas un patriotiskākas.
Novēlu ikvienam absolventam tiekties pretī savam dzīves mērķim un sasniegt to par spīti grūtībām! Lai veicas!