Aizkraukles pagasta Šūmaņu ģimenes zemnieku saimniecības „Brīvnieki” fermā „Aizpuros” pagājušajā nedēļā Holšteinas melnraibās šķirnes govij Lotei atskrējuši trīnīši.
Aizkraukles pagasta Šūmaņu ģimenes zemnieku saimniecības „Brīvnieki” fermā „Aizpuros” pagājušajā nedēļā Holšteinas melnraibās šķirnes govij Lotei atskrējuši trīnīši. Tas ir ļoti rets gadījums. Gan teliņi, gan govs jūtas lieliski.
Melnraibajai ‘Holšteinas’ šķirnes govij Lotei piedzimuši divi bullīši un viena telīte. Jau divus iepriekšējos gadus viņai bijuši dvīņi. Arī šopavasar šķitis, ka būs divi teliņi, taču Lote saviem saimniekiem sagādājusi patīkamu pārsteigumu. Interesanti, ka divi teliņi ir melni, bet viens brūns.
Lote ir ceturtā piena govs, gadā dod vairāk nekā 5000 litru piena.
Teliņiem vēl nav vārda, taču zemnieku saimniecības „Brīvnieki” īpašnieka Jāņa Šūmaņa sieva Anna iecerējusi, ka tie visi sāksies ar burtu „L”, tāpat kā viņu mātei. Pats saimnieks sacīja, ka viņa 45 gadus garajā lopkopja praksē trīs teliņi vienai govij atskrējuši pirmo reizi.
„Brīvniekos” ir 38 slaucamas govis.