Viena no jaunākajām sporta līdzjutēju organizācijām ir “Latvijas fanu klubs”, kurš jau sācis organizēt hokeja fanu grupas braucienam uz 2003. gada pasaules hokeja čempionāta spēlēm Somijā.
Viena no jaunākajām sporta līdzjutēju organizācijām ir “Latvijas fanu klubs”, kurš jau sācis organizēt hokeja fanu grupas braucienam uz 2003. gada pasaules hokeja čempionāta spēlēm Somijā.
“Latvijas fanu klubs” dibināts ar mērķi apvienot dažāda vecuma un interešu Latvijas līdzjutējus. Par kluba biedru var kļūt ikviens interesents, kurš klubā Rīgā, Marijas ielā 1, par pieciem latiem iegādājas fanu kluba šalli. Tā ir pirmā iemaksa.
Kluba direktors Edvīns Balodis stāsta, ka līdz 31. decembrim izsludināta īpaša akcija. Drīzumā kluba interneta mājaslapā www. fanuklubs.lv būs anketa. To izpildot un nosūtot klubam, par biedru var kļūt bez maksas. Vēlāk tikai jāaizbrauc uz kluba mītni reģistrēties.
Kluba biedri ar atlaidēm varēs iegādāties biļetes uz sporta pasākumiem. Tās var arī pasūtīt. Ar kluba biedra karti, kuru var iegādāties par diviem latiem, ar atlaidēm var iepirkties sporta preču veikalos un izmantot sporta klubu pakalpojumus.
Faniem ir arī atlaides braucieniem uz sacensībām Latvijā un ārpus tās. Jau šobrīd Latvijas fanu klubs organizē braucienu uz 2003. gada pasaules hokeja čempionātu Somijā, kā arī uz Eiropas čempionāta atlases un Baltijas kausa spēlēm basketbolā.
Edvīns Balodis stāsta, ka klubam laba sadarbība izveidojusies ar hokeja, basketbola un futbola federāciju, taču kluba vadība meklē iespēju sadarboties arī ar citām sporta organizācijām. “Ziemā gribētu noorganizēt braucienu uz vienu no pasaules kausa izcīņas posmiem biatlonā, kurā startēs Latvijas izlase, jo arī šis sportaveids Latvijā ir ļoti populārs,” saka Baloža kungs.
Latvijā darbojas vēl viens sporta fanu klubs “Sarauj, Latvija!” un Latvijas hokeja līdzjutēju klubs.