Aizkraukles novada dome atkal plāno lielu vasaras skaistāko svētku sarīkojumu Aizkrauklē nākamā gada jūnijā, Līgo vakarā.
Aizkraukles novada dome atkal plāno lielu vasaras skaistāko svētku sarīkojumu Aizkrauklē nākamā gada jūnijā, Līgo vakarā. Domes sēdē deputāti nolēma noslēgt sadarbības līgumu ar “Izklaides producentu apvienību 7” par projekta “Jāņi dzied 2008” noslēguma pasākuma organizēšanu.
Noslēguma pasākums plānots Daugavas krastā, jau ierastajā “Ziņģes” vietā. “Izklaides producentu apvienība 7” apņemas gādāt par koncertu un visa notiekošā radošo pusi, bet novada domei jāuzņemas atbildība par saimnieciskām lietām: teritorijas sakopšanu pirms un pēc sarīkojuma, par medicīniskās palīdzības, ugunsdzēsēju, policijas un zemessardzes vienību nepieciešamo skaitu, ozollapu vainagu, vītņu, ziedu un meiju sagādi, vietējo pašdarbības kolektīvu piedalīšanos, par reklāmas izvietošanu un naktsmītņu organizēšanu.
Līgo vakara sarīkojumu tiešraidē translēs Latvijas Radio 1 un rādīs Latvijas Televīzijas 1. programmā. Līgumā paredzēts, ka skolēniem un pensionāriem ieejas biļetes cena būs 2 lati, pārējiem — 3 lati. Gadījumā, ja biļešu ieņēmumi pārsniegs 25 tūkstošus latu, visi virsplāna ieņēmumi tiks sadalīti proporcionāli uz pusēm sarīkojuma organizatorei — producentu apvienībai — un atbalstītājai — Aizkraukles novada domei.
Novada domei būs arī finansiālas saistības — 15 tūkstošu latu. Šāda summa jāparedz 2008. gada budžetā. Sadarbības līgumā vēl nav ierakstīts, kādi mākslinieki un populāri Jāņi piedalīsies Līgo vakara koncertā.
Tā kā novada domei jau ir pieredze līdzīga pasākuma rīkošanā, tā cer, ka arī nākamgad plānotā Jāņu dziedāšana Aizkrauklē varētu izdoties ne sliktāk. Novada iedzīvotājiem patīk tādi sarīkojumi. Par to liecina pozitīvās atsauksmes un lūgumi sarīkot kaut ko līdzīgu vēlreiz.