Piektdiena, 16. janvāris
Lidija, Lida
weather-icon
+-11° C, vējš 3.04 m/s, D-DA vēja virziens
Staburags.lv bloku ikona

Laimīgie vizinās suņu pajūgā

Jaunjelgavā varēja vērot kamanu suņu sporta veida paraugdemonstrējumus vairākkārtējā Latvijas un Baltijas čempiona Mārtiņa Kristona vadībā. Laimīgajiem bija iespēja arī izvizināties suņu pajūgā.

Jaunjelgavieši šogad pirmo reizi izlēma piedalīties “Pasaules sniega dienas 2016” aktivitātēs, taču laika prognožu dēļ sākotnēji iecerētās Sniega dienas ģimenēm un bērniem no 15. janvāra tika pārceltas uz 29. janvāri. Savukārt spēkā palika ielūgums Mārtiņam Kristonam, kurš šajā dienā Jaunjelgavā ieradās kopā ar septiņiem četrkājainajiem draugiem un treniņu biedriem: izstāžu zvaigzni Loti, dāmu ar raksturiņu Ikijaku, komandas gudrāko suni Džimu, kārtības ieviesēju Villiju, bučmūli un pajūga izteiktāko līderi Volliju, komandas jaunāko biedru — Pīteru Penu un Herkussu Monti. Savukārt aristokrātiskais angļu pointers Dago palika sargāt māju.
Vairākkārtējais Latvijas un Baltijas čempions kamanu suņu sportā Mārtiņš Kristons labprāt dalījās savās zināšanās un pieredzē par suņu kamaniņu sporta veidu, demonstrēja treniņus, stāstīja un rādīja, kas ir skijorings (braukšana ar slēpēm aiz suņiem). Sportists centās atbildēt uz visiem apmeklētāju interesējošiem jautājumiem. Savukārt skolēniem, kuri pasākumā diezgan kuplā skaitā bija ieradušies ne tikai no Jaunjelgavas, bet arī no Seces un Daudzeses pamatskolas, īpaši gribējās sunīšus samīļot un doties ar tiem pastaigā.
Pasākuma organizatore Baiba Kellere stāsta, ka visi ļoti gribēja vizināties haskiju vilktās kamanās. Taču sunīši bija tikai septiņi, viņi nav domāti tik lielai pārpūlei, tāpēc laimīgos noteica izlozē. “Mārtiņš ir atsaucīgs un ļoti interesants cilvēks, un arī bērni todien viņam liptin lipa apkārt,” piebilst Baiba.
Sunākstes pagasta skolēni todien savā skolā arī sportoja — veica sniega labirintus, sacentās šļūkšanā no kalniņa, lāsteku uzbrukumos, arī hokeja ripu metienos un sacensībās, kurš veiksmīgāk uzvilks hokejista tērpu, spēlēja sniega futbolu. Pasākumu organizēja Vita Liepiņa. Savukārt Jaunjelgavas, Seces un Daudzevas skolēni dažādās aktivitātēs piedalīsies 29. janvārī Jaunjelgavas Vecpilsētas parkā. ◆

Staburags.lv bloku ikona Komentāri

Staburags.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.