Pētījumā secināts, ka, iespējams, laimi tomēr var nopirkt par naudu, taču tā maksā 2,7 miljonus sterliņu mārciņu (2,62 miljonus latu).
Pētījumā secināts, ka, iespējams, laimi tomēr var nopirkt par naudu, taču tā maksā 2,7 miljonus sterliņu mārciņu (2,62 miljonus latu).
Vidēji cilvēkam būtu nepieciešamas 2 658 144 mārciņas (2 586 374,11 latu), lai iegādātos savu sapņu māju, mašīnu, kā arī varētu atļauties tādas brīvdienas un dzīvesveidu, par kādu sapņo.
Cilvēkam ar vidēji lielu algu nāktos šādu summu krāt 94 gadus.
Sievietes ir prasīgākas par vīriešiem — viņām sava sapņu dzīvesstila īstenošanai nepieciešami 2,7 miljoni mārciņu (2,62 miljoni latu), kamēr vīriešiem pietiktu “tikai” ar 2,6 miljoniem mārciņu (2,53 miljoniem latu).
Vēlmju dārdzība pieaug arī līdz ar vecumu. Cilvēkus līdz 24 gadu vecumam laimīgus darītu 2,55 miljoni mārciņu (2,48 miljoni latu), savukārt tiem, kas ir vecumā no 44 līdz 55 gadiem, pilnīgai laimei vajadzīgi 2,9 miljoni mārciņu (2,82 miljoni latu).
“Yahoo!” veica aptauju, kurā cilvēkiem bija jāizpilda interneta anketa, informējot par saviem ienākumiem un ietaupījumu līmeni, kāds viņiem ir.
Pēc tam cilvēkiem jautāja par viņu ideālajām mājām, auto un brīvdienām, kāda tipa cilvēks būtu viņu ideālais partneris un kā viņš tiktu bildināts, kas ir viņu mīļākie ēdieni, dzērieni, apģērbs un iecienītākās izklaides.
Katrai atbildei bija sava skaitliska vērtība, ko pēc tam izmantoja, lai izskaitļotu laimes cenu. Turklāt aptaujājamie tika sadalīti četrās dažādās kategorijās pēc viņu ietaupījumiem un tērēšanas ieradumiem.
Aptaujā secināts, ka 45% cilvēku vēlētos būt “draugs vai draudzene izpriecām” un grib dzīvot katru dienu kā svētkus. 39% aptaujāto ir īsti naudas notriecēji, kas vienmēr tērē kaudzēm naudas, bet ietaupījumu viņiem ir maz. Aptuveni 15% cilvēku ietilpa “laimīgo ļautiņu” kategorijā, jo ir daudz iekrājuši. Viens procents aptaujāto ir “skopuļi”, liekot savai naudai sūri strādāt viņu labā.