Aizkraukles novada pašvaldības uzņēmums “Aizkraukles ūdens” un Pļaviņu novada uzņēmums “Pļaviņu komunālie pakalpojumi” noslēguši līgumu ar interneta vietni bill.me, kurā klientiem turpmāk būs jānodod ūdens skaitītāju rādījumi un varēs saņemt rēķinus par patērēto ūdeni.
Interneta vietnes bill.me pārstāve Anastasija Barbarova stāsta, ka šī rēķinu saņemšanas un apmaksas sistēma jau veiksmīgi ieviesta daudzos pašvaldību komunālo pakalpojumu uzņēmumos, to izmanto daudzi namu apsaimniekotāji.
Aizkrauklē jaunā sistēma aizstās līdzšinējo “Horizon” sistēmu. Marta sākumā tie “Aizkraukles ūdens” klienti, kuri rēķinus par patērēto ūdeni saņem elektroniski, e-pastā saņems informatīvu vēstuli par jaunumiem, kurā būs apraksts, kas mainīsies un kā pievienoties jaunajai sistēmai. Nākamajā e-pastā pienāks ziņa, kurā būs norādīta saite uz jauno interneta vietni, un klientiem tajā būs jāreģistrējas. Ūdens patēriņa skaitītāju rādījumi par februāri vēl jānodod līdzšinējā kārtībā.
Uzņēmuma “Aizkraukles ūdens” vadītāja Gudruna Vectirāne stāsta, ka šobrīd aptuveni 70% no 3600 klientiem Aizkraukles novadā rēķinus saņem elektroniski. 30% joprojām tos saņem papīra formātā savās pastkastītēs. Ņemot vērā, ka pasta sūtījumu piegāde šogad kļuvusi dārgāka, klientiem vairāk būs jāmaksā arī par rēķinu piegādi mājās. Rēķinā par februāri jau būs iekļauta paaugstinātā piegādes maksa, tāpēc uzņēmuma vadītāja aicina izvērtēt iespēju tomēr rēķinus saņemt un arī apmaksāt elektroniski. Tā būtu iespēja ietaupīt.
Tāpat, ieviešot bill.me piedāvāto sistēmu, uzņēmums ar 1. maiju plāno atteikties no ūdens skaitītāju rādījumu pieņemšanas internetbankā, kad klienti tos uzrāda, maksājot rēķinu. Ieviešot jauno kārtību, mainīsies ūdens patēriņa skaitītāju rādījumu ziņošanas termiņi. Turpmāk rādījumi būs jāziņo no mēneša 28. datuma līdz pēdējam datumam. Nemainīga paliek iespēja rādījumus nodot rakstiski pastkastītē pie SIA “Lauma A” kases.
Gudruna Vectirāne atzīst, ka jaunās sistēmas ieviešana būs ērtāka gan klientiem, gan arī uzņēmumam, tā atvieglos un uzlabos komunikāciju ar patērētājiem. Jaunajā sistēmā būs iespēja klientam atgādināt par nenodotiem rādījumiem, ar tās starpniecību būs ērti izplatīt informāciju par avāriju ūdensapgādes sistēmā vai traucējumiem ūdens piegādē. Tiklīdz šajā vietnē klienta kontā jeb, kā to sauc bill.me, personīgajā kabinetā būs jauna informācija, viņš par to, kā arī par katru kārtējo rēķinu saņems atgādinājumu e-pastā. Bill.me ir izveidota arī lietotne, ko var ielādēt un izmantot mobilajā telefonā.
Jaunajā vietnē klienti varēs nodot ūdens skaitītāju rādījumus, apskatīt ikmēneša rēķinus. Ar laiku tajā veidosies arī patērētā ūdens un apmaksāto rēķinu datu arhīvs, ko ērti varēs apskatīt grafiku veidā. Gudruna Vectirāne stāsta, ka ir cilvēki, kuriem Aizkrauklē pieder vairāki dzīvokļi. Līdz šim, nododot skaitītāju rādījumus “Horizon” sistēmā, katram dzīvokļa īpašumam autorizācija bija jāveic atsevišķi. Bill.me sistēmā viens īpašnieks ziņas par visiem īpašumiem varēs nodot un redzēt vienā “kabinetā”, kā arī deleģēt tiesības par konkrētu īpašumu savam pārstāvim (piemēram, īrniekam).
Rēķinu apmaksas kārtību gan šī sistēma nemainīs, tikai piedāvās vēl vienu iespēju. Tāpat kā līdz šim, klients rēķinu varēs apmaksāt namu apsaimniekotāja “Lauma A” kasē, par ko gan ir jāmaksā komisijas maksa, varēs maksāt, kā ierasts, internetbankā, vai ar jauno iespēju bill.me tiešsaistē ar bankas karti. Taču jāņem vērā, ka, maksājot no bill.me ar karti, tiks iekasēta komisijas maksa 2% no maksājuma summas.
Šī kārtība attiecas arī uz juridiskajām personām.
Arī “Pļaviņu komunālo pakalpojumu” klienti martā savos e-pastos saņems informāciju par reģistrēšanos vietnē bill.me un varēs izmantot visas tās sniegtās iespējas. Klientiem, kuri pašreiz neizmanto e-pastu saziņai ar uzņēmumu, e-pastā: plavinu_kp@plavinas.lv vajadzētu nosūtīt informāciju ar vārdu, uzvārdu un īpašuma adresi. ◆