Siguldas sporta centrā aizvadīts 2017. gada Latvijas vīriešu un sieviešu čempionāts klasiskajā spēka trīscīņā. Tajā debitēja un labu sniegumu rādīja Kokneses pauerliftinga komanda. Puiši kopvērtējumā izcīnīja otro vietu, kas bija viens no izvirzītajiem mērķiem.
Sacensībām gatavojās astoņi, aizbrauca septiņi, bet startēja seši komandas pārstāvji. Vīru grupā svara kategorijā līdz 59 kg koknesieši izcīnīja divas godalgas. Sudrabu, pietupienos pievarot 120 kg, uzspiežot 65 kg un vilkmē uzrādot 177,5 kg, izcīnīja Dāvis Kalniņš. Līdzās uz goda pjedestāla trešā pakāpiena kāpa viņa komandas biedrs Ēriks Krupenkins (95 kg pietupienos, 65 kg spiešanā un 135 kg vilkmē). Svara kategorijā līdz 105 kg trešo vietu ieguva Andrejs Pavļenkovs (pietupienos 255 kg, spiešanā 140 kg un vilkmē 250 kg). Sudraba godalgu 120+ grupā izcīnīja Didzis Bērziņš, viņa “kontā” 265 kg pietupienos, 170 kg spiešanā un 280 kg vilkmē.
Komandas panākumu vīru konkurencē kaldināja arī Ilmārs Kalniņš, kurš startēja svara kategorijā līdz 66 kg. Ilmārs ar 127,5 kg pietupienos, 80 kg spiešanā un 172,5 kg vilkmē savā konkurencē palika ceturtais.
Viens no komandas mērķiem bija izcīnīt medaļu komandu konkurencē. Tas vīriem arī izdevās — ar 41 punktu koknesieši izcīnīja otro vietu 17 komandu konkurencē. Sportisti piekāpās tikai spēcīgajiem Valmieras atlētiem.
Ceļš uz koknesiešu pauerliftinga komandu sākās aizvadītajā gadā, kad Didzis Bērziņš kopā ar dažiem interesentiem piedalījās Latvijas čempionātā. Sasniedzot labus rezultātus, tika nolemts turpināt. Šogad tika uzrunāti potenciālie atlēti, un septembrī sākās nopietnāka gatavošanās sacensībām. Visi sportisti nopietnāku fizisko sagatavošanos guvuši citos sporta veidos (vieglatlētikā, futbolā u. c.).
Puiši lepojas, ka komandā ir tikai pašmāju atlēti. Visi, izņemot Didzi, ir Ilmāra Gaiša Kokneses vidusskolas absolventi. Tas ir viens no nozīmīgajiem faktoriem, kas sportistus vieno un dara stiprākus. Komandā aktīvi trenējas astoņi atlēti. Lai gan visi sacensībās nepiedalījās, kopējais mērķis tika sasniegts. “Esam daļēji apmierināti ar startiem Siguldā. Bija daži, kuriem izdevās parādīt optimālo sniegumu, citiem sniegums varēja būt labāks. Izpildījām komandas kopējo mērķi — vīru konkurencē mūsu komanda bija otra spēcīgākā. Izcīnīt pirmo vietu bija nereāli, pretinieki bija pārāki. Plānojam turpmāk uzturēt Kokneses pauerliftinga komandu, centīsimies piesaistīt arī jaunus dalībniekus, galvenokārt vietējos atlētus, lai nākamgad piedalītos čempionātos. Ceram arī kļūt par juridiskajiem biedriem Pauerliftinga federācijā, iesniegums jau ir uzrakstīts. Kad mūs uzņems, dibināsim pauerliftinga biedrību, lai attīstītu šo sporta veidu novadā,” stāsta komandas pārstāvis Dāvis Kalniņš.
Sportistu viedais padomdevējs biedriem ir Didzis Bērziņš. Viņš jaunības gados ar šo sporta veidu jau nodarbojies. Atsākot cilāt svaru stieņus pēc daudzu gadu pārtraukuma, konsultāciju sporta veida pamatos sniedza Jurijs Ivaņušins, Aizkraukles pauerliftinga komandas treneris un Latvijas Pauerliftinga federācijas vecākais treneris un valdes loceklis, taču turpmāko treniņu gaitu sportisti plānojuši un veikuši patstāvīgi. “Mūsdienās nav grūti atrast nepieciešamo informāciju pareizam treniņu procesam. Visgrūtākā bija svara kontrolēšana, īpaši smagi tas bija komandas vieglākajiem sportistiem, kuriem jau tā nav, ko nomest. Īsi pirms sacensībām daži no diētas ieturēšanas bija kļuvuši īpaši neciešami,” smej Didzis Bērziņš un turpina, “tomēr bija gandarījums, kad svēršanās noteica, ka visi esam iekļāvušies savās svara kategorijās. Turpināsim strādāt un pilnveidoties, ceram komandā ieraudzīt arī daiļā dzimuma pārstāves. Sieviešu atsaucība ir atkarīga no aizspriedumiem, šajā sporta veidā nav svarīga masa, bet gan spēks un izturība.”
Viens no komandas mērķiem un cerībām ir rīkot Latvijas čempionātu Latvijas simtgadē. Iesniegums ir iesniegts, atliek sagaidīt 9. decembra sēdes apstiprinājumu.
Koknesieši interesentus ar komandas dalībniekiem un treniņu gaitu iepazīstināja www.facebook.com grupā “Powerlifting Team Koknese”. Didzis Bērziņš ar humorā apvītiem tekstiem, bildēm un videosižetiem rādīja sportistus un viņu veikumu treniņzālē. Fragmenti no ierakstiem: “Didzim ļoti patīk visos iespējamajos vingrinājumos likt uz stieņa ķēdes. Ja viņam prasītu, kāpēc — gan jau būtu kaut kāds stāsts par nenormālu efektivitāti un advancētām treniņmetodikām. Bet patiesais iemesls visdrīzāk ir daudz vienkāršāks — 160 kg, no kuriem 20 ir ķēdes, pacelt tomēr ir vieglāk nekā 160 kg, kur viss svars jāceļ no apakšas līdz augšai”, “Ērikam nepatīk bieži trenēties, tāpēc tad, kad viņš trenējas, tad no visas sirds! Lai pēc tam atkal var kādu laiku netrenēties…” ◆