Sestdiena, 31. janvāris
Tekla, Violeta
weather-icon
+-18° C, vējš 1.26 m/s, Z-ZA vēja virziens
Staburags.lv bloku ikona

Koknesieši spēlē starptautiskajā festivālā

Rīgā norisinājās starptautisks bērnu un jauniešu labdarības festivāls “Akordeona dienas Rīgā 2014”. Tajā piedalījās arī Kokneses mūzikas skolas audzēkņi.

Ne katrs mūzikas skolas audzēk­nis ir spilgts solists, taču orķestrī spēlēt ir interesantāk un aranžijas tiek veidotas atbilstoši katra audzēkņa individuālajām spējām. Festivālu ar Samāriešu fonda atbalstu organizēja Ugāles mūzikas un māk­slas skolas akordeona skolotāja un Rīgas Skolēnu pils akordeonistu ansambļa “Opuss” vadītāja Karolīne Vancāne. Koncerti norisinājās Mazajā ģildē, Svētā Pētera baznīcā un Lielajā ģildē. Koncertos piedalījās Rīgas, Kokneses mūzikas skolas un Ugāles mūzikas un mākslas skolas mācību orķestri, arī viesi no Pēterburgas un Maskavas. Festivālā kopumā muzicēja ap 70 jauno akordeonistu un bajānistu. Noslēguma koncertā, kas notika Lielajā ģildē, arī lauku mūzikas skolu orķestri rādīja pārliecinošu sniegumu līdzās Rīgas Skolēnu pils akordeonistu ansamblim “Opuss”, Maskavas bērnu un jauniešu akordeonistu ansamblim “Fantāzija”, Sankt­-
pēterburgas jaunrades pils pilsētas solistu ansamblim “Bajānistu orķestris”.
Mūzikas festivāls ļauj iepazīt akordeona mūziku jaunās krāsās, un tā valdzina ikvienu, kurš prot klausīties. Latvijā akordeonistu orķestrim neraksta neviens komponists, tādēļ instrumentācijas un aranžējumus nākas rakstīt pašiem skolotājiem, kuri vada orķestrus. Koncertprogrammā skanēja dažādu stilu un žanru mūzika, sākot no klasiskās Baha, modernās Astora Pjacollas,  līdz pat populārajai, filmu un mūziklu mūzikai.  Koncerta kulminācijā uz skatuves kāpa koporķestris, un dažādu tautību bērni spēlēja tautā iecienītus skaņdarbus. Pārliecinoši un smeldzīgi izskanēja Astora Pjacollas “Ave Maria”, viegli un dejiski — Pola Morua  “Menuets”, Fredija Merkūrija sarežģītā “Bohēmija rapsodija”, vislielākās klausītāju ovācijas izraisīja  “Italo — pop — hit”, kuros iekļautas pagājušā gadsimta astoņdesmitajos gados populāras itāliešu dziesmas. Koncerta noslēgumā dažus klausītājus “vilka” uz dejas soļiem Raimonda Paula “Polku parāde”.
Piedalīšanās festivālā ir lieliska iespēja bērniem iepazīt citu tautu kultūru, pilnveidot savu sniegumu līdzās citiem. Un kārtējo reizi var secināt, ka akordeons ir ļoti daudzveidīgs un kolorīts instruments, kas var imitēt gan pūšamos, stīgu un taustiņu, kā arī dažādus elektronis­kos instrumentus. Lai spēks un izturība akordeona klases audzēkņiem un skolotājiem, lai skan akordeons! ◆

Staburags.lv bloku ikona Komentāri

Staburags.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.