Tautieši man ir jautājuši, ko es domāju par kr(u)īzi. Vai patiešām tā mūs ir piemeklējusi? Ja tā, kā tikt vaļā? Kāpēc jātiek? Rau, Slakteru Atis, kas ir goda čoms, sēž valdībā kā finanšu ministrs un atzīst, ka, sak’, ziniet, ir mazliet tāda kā ekonomiskā stagnācija valstī. Nu un tad? Klikt un iepērk darbavietai baltus dīvāniņus par 9000 latiem. Vot, kr(u)īze, še tev dīvāniņi, kur mums nolikt savas pakaļiņas.
Ideāli. Ir jācīnās. Tai nedrīkst padoties. Lai tie ārvalstu eksperti ziņo mums par kr(u)īzi valstī, kamēr pašiem apniks. Mums viņu ziņojumi kā Godmaņu Ivara valdībai taupības režīms. Palaiž te, ziniet, tautā ”pīli”, it kā tai ”ūdens” kaitētu.
Nevajag baidīties! Bailēm lielas acis, bet tādas, kā zināms, visu redz pārspīlētā gaismā. Valsts ieņēmumu dienests arī ir pateicis — Valsts kontrole pārspīlē. Kā tad nepārspīlēs, katram sava maize kaut kā jānopelna. Arī tam pašam KNAB-im. Tāpēc nevajag ņemt galvā! Labāk ņemt saujā! Domāju, ka daudzas amatpersonas joprojām ņem. Tiem, kas to pamana un saceļ brēku, laikam skauž, jo pašiem neviens nedod. Bez ņemšanas ar kr(u)īzi grūti cīnīties. Kā zināms, dots devējam atdodas. Ja runājam kaut vai par tiem pašiem dakteriem.
Un ko tas Lato Lapsiņš var brēkt, ka viņam un tautai kaut kas jau nu būtu jāzina par to situāciju valstī. Ir pateikts. Mums ir taupības režīms. Ko vēl vajag? Rau, Ģirts Valdis Kristovskis saprot, ka jātaupa, ka nav ko pa ”Airopu” dauzīties. Vairs nekandidēs uz turienes parlamentu, bet plāno piezemēties Rīgas domē. Skaidrs, jo deputātus arī tepat labi baro. Kāpēc obligāti vajag dzīties uz to Briseli?
Es teiktu, ka ar kr(u)īzi atspērušies cīnās ne tikai priekšnieki, bet arī parastie latvieši. Rau, ceļu policijai Latvijā pavisam īsā laikā ar četriem fotoradariem izdevies fiksēt gandrīz 3000 atļautā ātruma pārkāpumu. Visvairāk pārkāpumu izdevies fiksēt Rīgas tuvumā. Braucam, ziniet, uz vella paraušanu. Kā jau pienākas ekspremjera Kalvīšu Aigara reiz izsludinātajos treknajos gados. Un cik mums to autiņu ”piedēts”? Pat mazpilsētās! Nekur vairs normāli piebraukt nevari. A ”piebraukt” vajag. Bez ”piebraukšanas” attiecīgām amatpersonām attiecīgos dienestos uz zaļa zara kr(u)īzes apstākļos nečivināsi. Bet visskaistāk jau nu čivina tie ”putniņi”, kuri sēž uz valsts un pašvaldību ”budžeta taupības” algām.