Lūdzu atsaukties pārstāvjus no Ķeviešu dzimtas, kas nākusi no Kokneses pagasta Bormaņiem! Īsti nezinām, kāda ir mūsu radniecība. Taču pilnīgi droši, ka tāda ir.
Ģimenē atminas, ka vecmāmiņa Anna Lejiņa un viņas vīrs jeb “onka” Alberts Lejiņš piecdesmitajos gados no Jēkabpils brauca pie radiem uz Bormaņiem. Zināms, ka Ķeviešu ģimenē auga vismaz divas meitas — Dzintra, kas vēlāk strādājusi pastā Pļaviņās, un Ilga. Ilgas krusttēvs bija manas mātes brālis kalējs Arvīds Korsietis. Ilgas Ķevietes ģimeni pats (piedzimu 1959. gadā Jelgavā) atceros kā ļoti bagātu ar bērniem. Piecdesmitajos gados Bormaņos dzīvojusi kāda Tomašmāte, kas bijusi liela tautasdziesmu teicēja.
Protams, laiks rit, mainījušās paaudzes, arī uzvārdi un dzīvesvietas. Taču ceram, ka izdosies sazināties. Vairākām mūsu dzimtas zaru atvasēm ir iecere 16. augustā Koknesē tikties mūsu “bez piecām minūtēm” zelta pāra Irēnas un Jāņa Korsiešu lauku mājās “Doliešos”. Godinot priekštečus, būsim arī Likteņdārzā. Esam apzinājuši vairāk nekā septiņdesmit savu radu. Cik atbrauks, to redzēsim. Taču ir sajūta — jo stiprāk mēs turamies pie savām saknēm, jo stiprāka ir mūsu tauta.
Jo stiprākas dzimtas, jo stiprāka Latvija
00:01
31.07.2014
139