Piektdiena, 26. decembris
Stella, Larisa
weather-icon
+4° C, vējš 1.79 m/s, R-ZR vēja virziens
Staburags.lv bloku ikona

Jauni pasaules un Eiropas rekordi

Pieci Aizkraukles rajona sportisti Latvijas izlases sastāvā startēja pasaules čempionātā pauerliftingā jeb spēka trīscīņā.

Pieci Aizkraukles rajona sportisti Latvijas izlases sastāvā startēja pasaules čempionātā pauerliftingā jeb spēka trīscīņā. Visi viņi izcīnījuši godalgotas vietas, sasniegti arī jauni Eiropas un pasaules rekordi.
Pasaules čempionāts notika Austrijas galvaspilsētā Vīnē, un Aizkraukles rajona sportisti turp devās Latvijas izlases sastāvā, kurā bija vairāk nekā 20 spēkavīru. Konkurence liela — ap 350 sportistu no 28 valstīm.
Vienlaikus notika sacensības spēka trīscīņā un atsevišķi arī spiešanā guļus. Jurijs Ivaņušins, Mihails Šabarovs, Aleksandrs Grigorjevs un Jurijs Lavrovs startēja spēka trīscīņā, bet Anatolijs Kuzmins traumas dēļ tikai spiešanā guļus. Viņš svara kategorijā līdz 75 kilogramiem 60—64 gadus vecu vīriešu konkurencē bija labākais. Kuzmina kungs sasniedzis trīs jaunus pasaules rekordus. Katrs mēģinājums bijis jauns sasniegums — uzspiests 138, 142,5 un 145 kilogramus smags stienis.
Jurijs Ivaņušins spēka trīscīņā svara kategorijā līdz 90 kilogramiem 40—44 gadus vecu vīriešu grupā ieguva otro vietu. Mihails Šabarovs palika nepārspēts svara kategorijā līdz 52 kilogramiem. Viņam šogad apritēja 24 gadi, tāpēc puisis pirmo reizi startēja pieaugušo grupā. Zelta medaļa arī Aleksandram Grigorjevam svara kategorijā līdz 100 kg. Viņš kļuva arī par absolūto čempionu jauniešu grupā un saņēma speciālu kausu. Mihails un Aleksandrs šogad kļuvuši par Sporta pedagoģijas akadēmijas studentiem, tāpēc uz treniņiem Aizkrauklē atbrauc tikai nedēļas nogalē. Taču arī augstskolā notiek pietiekami daudz fizisko nodarbību, lai puiši saglabātu labu sportisko formu.
65—68 gadus vecu vīriešu konkurencē svara kategorijā līdz 100 kg uzvarēja vēl viens Aizkraukles rajona sportists — Jurijs Lavrovs. Viņš sasniedzis trīs jaunus Eiropas un līdz ar to arī Latvijas rekordus, labojot pats savu Eiropas čempionātā šī gada maijā sasniegto rekordu.
Lavrova kungs ir viens no vecākajiem sportistiem Latvijā, kurš nodarbojas ar pauerliftingu: “Arī pasaulē tādu kā es nav daudz. Manā vecuma grupā startē tikai kādi desmit vīri. Bet viņi visi ir ar labu veselību, moži un mundri. Vienmēr esmu uzsvēris un arī tagad saku, ka sports ikviena cilvēka dzīvē ir ļoti nozīmīgs. Spēka trīscīņai pievērsos tieši pirms trijiem gadiem. Toreiz veselība bija pasliktinājusies, bija ļoti augsts asinsspiediens. Taču ar laiku, regulāri trenējoties, samazināju medikamentu lietošanu un nu jūtos ļoti labi, ir normāla sirdsdarbība un asinsspiediens, vairs nesāp locītavas.”
Lavrova kungs beidzis toreizējo Fizkultūras institūtu un bijis Iekšlietu ministrijas sporta organizācijas “Dinamo” vecākais inspektors. Par kolēģu sportisko sagatavotību rūpējies, arī strādājot milicijā Stučkā. Deviņdesmito gadu sākumā devies pensijā un no aizkrauklieša kļuvis par sērenieti. Jurijs nodarbojies gan ar vieglatlētiku, gan peldēšanu, bijis arī svarcelšanas treneris. Regulāri piedalās sacensībās Aizkraukles rajonā, kā arī pārstāv rajonu valsts līmeņa turnīros.

Staburags.lv bloku ikona Komentāri

Staburags.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.