Piektdiena, 2. janvāris
Indulis, Ivo, Iva, Ivis
weather-icon
+-3° C, vējš 0.89 m/s, A-DA vēja virziens
Staburags.lv bloku ikona

Izstāde gan tirgotājiem, gan gardēžiem

Ķīpsalā notikušajā Baltijas pārtikas nozares izstādē “Riga Food 2016” vienkopus pulcējās gan Latvijas, gan ārzemju profesionāļi. Šo pasākumu iecienījuši arī Aizkraukles reģiona uzņēmēji.

Gardēžiem un interesentiem no attālākajiem lauku reģioniem izstādes darba laiks gan nav īsti izdevīgs, jo tā tika slēgta jau sestdien pulksten 17. Daļa izstādes dalībnieku sestdien jau bija devušies mājās, savukārt citi todien tikai bija ieradušies, piemēram, aizkraukliete Gunta Otto, kura piedāvāja biškopības produktus no saimniecības “Dravas”. Pēdējais medus bija pavisam svaigi sviests — tikai divas dienas pirms izstādes. Bitītes bija kārtīgi pastrādājušas, jo visas vasaras smaržas un garšas bija satilpinātas šajā kārumā. Degustācijai ar vienu karoti vien nepietika — tik gards tas bija. Tapēc arī nav jābrīnās, ka Aizkraukles veikalā “Krokuss”  medus no Guntas “Dravām” ātri atrod pircējus. Izstādes dalībnieki burciņas ar medu varēja iegādāties arī iesaiņojumā — finiera kastītē, uz kuras iededzināta tautiska zīme. Kārbiņu autors — aizkrauklietis Juris Cepure. Domāju, ne viens vien šādu pirkumu todien iegādājās dāvanai. Gunta pastāstīja, ka izstādē piedalās pirmo reizi. Lai arī medu piedāvā daudzi bitenieki, Guntu konkurence nebiedē, un viņa saka: “Nākamgad braukšu vēl!” Viņa ir ļoti pateicīga vietējai pašvaldībai, kura atbalstīja piedalīšanos izstādē.

Itin sparīgas sestdien Zemgales stendā bija arī zemnieku saimniecības ”Āres” saimnieces. Viņas te rosās ne pirmo gadu, savulaik sacensībās “Tautas garša” viņu sietie sieri ieguva trešo vietu. Kā allaž, tirgum tiek sagatavots kāds jaunums. Arī šogad — siers ar kaņepēm. Viņas pastāstīja, ka Jāņu sieram gan tagad būs cits nosaukums — “Saulgriežu”. Tā teikt, tie paši vēži tikai citā kulītē.    
“Buršu” saimniekam Mārtiņam Daģim gan laika sēdēt nebija, jo ik pa brīdim kāds teica: “Ielej man vienu aliņu!”

Sestdien tirgū vīnus piedāvāja arī z/s “Ozoliņi” no Aiviekstes, kā savdabīgs akcents starp kulināriem piedāvājumiem bija neretietes Mirdzas Brūniņas skaistie tamborējumi un adījumi, it kā atgādinot — cilvēkam ne tikai maizi vajag.

Kā parasti, bija saldie piedāvājumi no Skrīveru pārtikas kombināta, “Skrīveru saldumiem”, Skrīveru mājas saldējuma”.

Tie, kas izstādē piedalās regulāri, teic, ka šogad tā bijusi mazāk apmeklēta. “Un zināt, kāds trakums te vakar bija,” steidz pavēstīt kāda mutīga sieva, “suitu sievas no halles “izdzina” — ne tikai pircējus, bet arī pārdevējus. Nu kuram gan ienāca prātā viņām dot mikrofonus?”
Taču  kāds ieguvums jau tika katram — ja neizdevās pārdot, cik iecerēts, vismaz nodibināti kādi kontakti, rasti domubiedri un jaukā gaisotnē pavadīts laiks. 

Staburags.lv bloku ikona Komentāri

Staburags.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.