Nacionālo bruņoto spēku Sauszemes spēku pūtēju orķestrim šogad aprit pieci gadi.
Nacionālo bruņoto spēku (NBS) Sauszemes spēku pūtēju orķestrim šogad aprit pieci gadi. Svinot jubileju un saistībā ar pirmā kompaktdiska ierakstīšanu orķestris koncerttūrē apceļo Latviju. Arī Neretas kultūras namā skanēja populāras latviešu un ārzemju komponistu melodijas.
NBS Sauszemes spēku pūtēju orķestra veidošanās cieši saistīta ar Latvijas valsts neatkarības atjaunošanu un zemessardzes izveidi. 1992. gadā NBS nodibināja Zemessardzes orķestri, kas spēlēja visos nozīmīgākajos pasākumos un piedalījās valsts svētku ceremonijās. Līdz ar NBS orķestru darbības paplašināšanu 2001. gadā Zemessardzes orķestris mājvietu rada Daugavpilī. Par tā priekšnieku kļuva orķestra “Daugava” mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents Raimonds Igolnieks, un diriģenta pienākumus sāka pildīt virsleitnants
Roberts Saulevičs.
Sauszemes spēku orķestris ikdienā spēlē NBS militārajās ceremonijās, piedalās Rekrutēšanas un atlases centra rīkotajās NBS dienās Latvijas pilsētās, karavīra zvēresta došanas ceremonijās Alūksnē, Lāčplēša dienai veltītajā militārajā parādē Rēzeknē, regulāri viesojas Latvijas skolās. Orķestrim izveidojusies tradīcija piedalīties Latvijas armijas pirmā komandiera pulkveža Oskara Kalpaka piemiņas dienas pasākumos Madonas rajonā, Komunistiskā genocīda upuru piemiņas dienās Gulbenē un Litenē.
Pūtēju orķestrim tik raksturīgo maršu vidū koncertprogrammā iekļauti arī populāri latviešu komponista Raimonda Paula skaņdarbi un ārzemju autoru darbi. Pūšamo mūzikas instrumentu izvilināta, eksotiski skan meksikāņu tautasdziesma kāda japāņu koncertmeistara apdarē. Orķestra priekšnieks Raimonds Igolnieks saka, ka šī koncerttūre veidota, lai klausītājiem atklātu, ka pūtēju orķestra repertuārā ir daudz skaistu un pazīstamu melodiju, ne tikai militārie marši.