Sestdien Neretas vidusskolas sporta angārā notika ikgadējā Velmes kausa izcīņa volejbolā, kurā piedalās 8. — 9. klases sportisti. Šopavasar kauss aizceļoja uz Pērses pamatskolu.
Sestdien Neretas vidusskolas sporta angārā notika ikgadējā Velmes kausa izcīņa volejbolā, kurā piedalās 8. — 9. klases sportisti. Šopavasar kauss aizceļoja uz Pērses pamatskolu.
Neretas vidusskolas ilggadējā sporta un amatu mācības skolotāja Arvīda Velmes vārdā nodēvētā kausa izcīņa volejbolā dažu gadu laikā iemantojusi popularitāti Aizkraukles rajona sportistu vidū. Tāda arī bija sākotnējā iecere — lai arī jaunā paaudze uzzinātu par sporta aktivitātēm Neretā pirms pusgadsimta un turpmāk popularizētu sportu Neretā.
Neretiete Dzintra Cīrule atminas laiku no 1950. līdz 1957. gadam, kad skolotājs Arvīds Velme sporta nodarbības sāka ar fizkultūriešu maršu “Zelta saule, spožāk staro!”, pats sēdēdams pie klavierēm. “Vingrošana uz rīkiem, lēcieni, rāpšanās pa virvi, kūleņi, volejbols un basketbols — tās bija mūsu iemīļotākās nodarbes sports stundās. Trenējāmies divreiz nedēļā, skolotājs regulāri rīkoja sacensības starp klasēm, un katrā bija gan volejbolistu, gan basketbolistu komanda. Svētdienās sabrauca kaimiņu skolu komandas, taču mēs, neretieši, vienmēr uzvarējām. Skolotājs iemācīja mums mīlēt sportu,” stāsta Dzintra Cīrule.
Noskatīties spēles bija ieradusies skolotāja Arvīda Velmes meita Biruta ar ģimeni, viņa sportistiem bija sagādājusi arī dāvanas. Labākie spēlētāji saņēma sporta somas, garākie spēlētāji — cepurītes, bet mazākie spēlētāji — saldumus.
Šogad Velmes kausa izcīņā volejbolā piedalījās Neretas un Viesītes vidusskolas, Pērses, Bebru un Sproģu pamatskolas. Pirmo vietu ieguva Pērses pamatskolas komanda, Bebru pamatskolas volejbolisti šogad palika otrajā vietā, neretieši — trešajā. Pērn Velmes kauss aizceļoja uz Bebriem.