Dzīvo interesanti
Kokneses māmiņu klubā regulāri notiek dažādi pasākumi. Tādi būs arī šomēnes. Saistībā ar Starptautisko ģimenes dienu 15. maijā uz sarīkojumu Vērenes ielā 1 tiek gaidītas ģimenes jebkādā sastāvā uz jautrām un radošām aktivitātēm, savukārt 18. maijā būs tikšanās ar uztura speciālisti Baibu Grīnbergu.
Atvēl naudu černobiliešiem
Kokneses novada dome atsaucās biedrības “Latvijas Savienība “Černobiļa”” lūgumam atbalstīt pasākuma — izstādes “Tiem, kas glāba pasauli — Černobiļa 1986, Civilā Aizsardzība” organizēšanu un atvēlēja biedrībai 140 eiro. Biedrība jūlijā rīkos pasākumu — izstādi un tad arī černobiliešiem pasniegs pašu izveidoto avārijas likvidēšanas dalībnieka nozīmi.
Konsultēs par drošību
Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas Daugavpils reģiona inspektores Iveta Plone un Edīte Milevska 15. maijā no pulksten 10 līdz 12 Neretas novada domē sniegs konsultācijas un metodisko palīdzību Neretas novada speciālistiem un iedzīvotājiem bērnu tiesību aizsardzības jomā. Interesenti varēs konsultēties par jautājumiem saistībā ar bērnu drošību, pamatvajadzību un interešu nodrošināšanu, kā arī par savstarpējo attiecību jautājumiem.
Pirks dekorus
Kokneses novada dome izskatīja Kokneses, Bebru un Iršu pagasta komunālās nodaļas iesniegumus ar lūgumu par finansējuma piešķiršanu Ziemassvētku dekoru iegādei, jo šobrīd rotājumus piedāvā nopirkt ar 30 — 70% atlaidi. No līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem Kokneses komunālajai nodaļai dekoratīvo apgaismojuma elementu — rotājumu — iegādei atvēlēja 1000 eiro, Bebru pagastā tos pirks par 606 eiro, savukārt Iršos — par 320 eiro.
Orientējas Pļaviņu apkārtnē
Sporta bāzē “Jaujas” notika pavasara tradicionālās Pļaviņu novada orientēšanās sacensības. Kopā startēja ap 80 dalībnieku gan no Pļaviņu, gan citiem novadiem. Tālākie dalībnieki bija no Saldus.
Šajā lielajā konkurencē panākumi arī Pļaviņu sportistiem. S10 grupā 1,7 kilometru distancē ar pieciem kontrolpunktiem pirmā vieta Kristai Stūrei, V 10 grupā tikpat garā distancē uzvarēja Daniels Cukanovs. S14 grupā 2,1 kilometra distancē ar septiņiem kontrolpunktiem otrajā vietā Aleksa Dauškane, V14 grupā trīs kilometru distancē ar astoņiem kontrolpunktiem tāds pats rezultāts arī Kristiānam Mūrmanim.
S30 grupā 3,5 kilometru distancē ar deviņiem kontrolpunktiem otrā vieta Marijai Dauškanei, savukārt S40 grupā tikpat garā distancē trešais labākais rezultāts Sarmītei Norvaišai. V50 grupā 3,5 kilometru distancē ar deviņiem kontrolpunktiem otrā vieta Andrim Bērziņam.
Labākie savā novadā un Baltijā
Rīgā, Zelta boulinga un skvoša centrā, notika 5. Baltijas junioru turnīrs skvošā, kurā piedalījās 29 sportisti no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas. Tajā startēja arī Pļaviņu novada sporta biedrības “Juči” skvoša pulciņa dalībnieki. U-13 grupā zelta medaļu ieguva Anna Esiņa, bronza — Rūdim Ruciņam-Vējiņam, bet ceturtā vieta šoreiz Aivim Jokumam.
Noslēdzies arī Pļaviņu novada 3. čempionāts skvošā, kurā piedalījās 22 spēlētāji. Jauniešiem par šīgada čempioniem atkārtoti kļuva Anna Esiņa un Aivis Jokums. Sievietēm bija divas grupas. No pieredzējušajām spēlētājām novada čempiones tituls Olitai Znotiņai, iesācēju grupā — Lanai Gasperovičai. Vīriešu konkurencē novada čempions — Jānis Grandāns.
Grib pagarināt aizliegumu
Aizkraukles novada dome piecus gadus bija aizliegusi novadā audzēt ģenētiski modificētus kultūraugus. Termiņš ir apritējis, un saskaņā ar Ģenētiski modificēto organismu aprites likumu jālemj atkal. Deputāti vēlas aizliegt ģenētiski modificēto kultūraugu audzēšanu novada teritorijā uz desmit gadiem, bet vispirms par to ir jāinformē sabiedrība un jāuzklausa tās viedoklis, priekšlikumi un iebildumi. Dome noteica mēnesi ilgu šī jautājuma apspriešanas laiku un viedokļus uzklausīs tūlīt pēc paziņojuma publicēšanas pašvaldības izdevumā “Domes Vēstis”. Par to tiks informēti arī kaimiņi — Kokneses, Skrīveru, Jaunjelgavas un Ogres pašvaldības.
Dzēš nekustamā īpašuma nodokļa parādu
Aizkraukles novada dome nolēma dzēst savulaik Ogrē reģistrētās SIA “Ēra pluss” nekustamā īpašuma nodokļa parādu un nokavējuma naudu 87,68 eiro apmērā, jo parāda piedziņa nav iespējama — firma darbību ir izbeigusi. Nekustamā īpašuma nodokļa parāds izveidojies par birojam pielāgotu dzīvokli daudzdzīvokļu namā Lāčplēša ielā 19. Dome nolēma piedzīt parādu jau 2009. gadā, taču no zvērinātas tiesu izpildītājas saņemts paziņojums, ka lēmums nav izpildīts piedziņas neiespējamības dēļ. Toreiz vēl nebija spēkā likuma norma, kas paredz — īpašumu iespējams pārdot tikai tad, ja ir samaksāts nekustamā īpašuma nodokļa parāds. Tādi likuma grozījumi ir pieņemti 2011. gadā. Dzīvoklis tagad pieder SIA “Hiponia”, kas nodarbojas ar no bijušās VAS “Latvijas Hipotēku un zemes banka” pārņemto ap 800 nekustamo īpašumu pārvaldīšanu. ◆
Īsumā
00:01
12.05.2015
89