Svētdiena, 8. februāris
Nelda, Rihards, Ričards, Rišards
weather-icon
+-14° C, vējš 0.89 m/s, A-DA vēja virziens
Staburags.lv bloku ikona

Hokejā vienaldzīgo nav

Ir viens sportaveids un viens mēnesis gadā, kas vienaldzīgus neatstāj ne sportistus, ne līdzjutējus. Tas ir pasaules čempionāts hokejā, kas šogad notiek Zviedrijā un Somijā. Jā, lielais hokeja bums ir sācies, un tas ir galvenais notikums ne tikai ziņu portālos, bet arī cilvēku sarunās uz ielas un mājās.

Latvijas hokeja izlase jau aizvadījusi pirmās spēles. Zaudējums gan Krievijas komandai, bet uzvarēta Vācijas valstsvienība, šodien, 8. maijā, mūsējie sacentīsies ar Itālijas hokejistiem.
Pasaules čempionāts hokejā īpašs ir arī šī sportaveida atbalstītājiem Latvijā.  Spēles laikā ar Vāciju ledusarēnā varēja redzēt pustukšas skatītāju tribīnes, toties latvieši tur bija krietnā skaitā! Kā allaž — lai cik grūti laiki un ierobežoti līdzekļi, mūsējie atrod iespēju klātienē atbalstīt savas valsts komandu. Ne velti tieši Latvijas fani nodēvēti par vieniem no labākajiem un noteikti arī aktīvākajiem pasaulē.
Arī aizkraukliete Ieva allaž bijusi aktīva hokeja atbalstītāja. Vairākas reizes kopā ar domubiedriem viņa jutusi līdzi hokeja čempionāta spēlēs dažādās valstīs. Tagad aktīvā fanošana atlikta uz vēlāku laiku, jo ģimenē ir mazs bērniņš. Tomēr, runājot par hokeju, jaunās sievietes balsī jūtama pacilātība. Izjūtas, savējo vidū vērojot spēli klātienē, esot fantastiskas! Tagad viņa čempionātam seko līdzi pie televizora ekrāna un tur īkšķi par mūsējiem.
Lielais hokeja bums savulaik veicināja hokeja haļļu būvniecību Latvijā. Mēs tik ļoti priecājāmies, kad to uzcēla arī Aizkrauklē. Diemžēl īpašniekam šī sporta būve peļņu nedeva, un tagad tā slēgta. Tas tikai vēlreiz pierāda, ka sports nevar būt bizness un šādas iestādes var pastāvēt vienīgi ar valsts vai pašvaldības atbalstu. Jo privāts ir privāts —  vienā dienā saprotu, ka izdevumu vairāk kā ienākumu, un slēdzu ciet. Žēl, ka tie, kuri pievērsās šim sportaveidam, palika bešā. Atkal nonākam tajā pašā apburtajā lokā — sūkstāmies, ka nav bērnu, kas nodarbotos ar sportu, bet trenēties gribētājiem nav kur to darīt. Ne katra ģimene var atļauties izvadāt bērnus uz treniņiem Rīgā vai citviet. Vīlušies ir arī pieaugušie spēlētāji. Pļaviņiešu hokeja amatieri, kuri apvienojušies vienā komandā ar jēkabpiliešiem, tagad spēlēt brauc uz Daugavpili. Viens no spēlētājiem Ingus Akmens atzīst, ka viss balstīts uz entuziasmu. Kam tas “āķis lūpā” ir, tas tik viegli to vaļā nelaiž.

Staburags.lv bloku ikona Komentāri

Staburags.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.