— Par kādiem nopelniem jāpiešķir Triju Zvaigžņu ordenis?
Velta Bindare
Koknesē
— Par nopelniem valsts un līdzcilvēku labā. Protams, ordeni var piešķirt tikai godīgiem cilvēkiem, ko diemžēl patlaban nevar teikt par visiem, kuri šo apbalvojumu saņem. Brīžiem šķiet, ka ordeņus dala tikai ķeksīša dēļ. Piemēram, Koknesē Triju Zvaigžņu ordeni noteikti ir pelnījusi skolotāja Rasma Novika. Gan par mūža ieguldījumu jaunatnes audzināšanā, gan kā personība. Domāju, ka arī sociālā aprūpes centra “Mēmele” direktore Mārīte Grigāne ir šī apbalvojuma cienīga. Ja mums šādu cilvēku būtu vairāk, Latvijā šodien būtu daudz labāk dzīvot.
Lilija Borovko
no Skrīveriem
— Radošiem speciālistiem, kuru darba rezultātā labumu gūst valsts. Esmu pensionēta zinātniece un zinu, ka, piemēram, Skrīveru zemkopības institūtā zinātnieki strādā no sirds un ir pelnījuši arī valdības atzinību. Saņemt Triju Zvaigžņu ordeni ir vislielākais gods un gandarījums. Vai visi politiķi, kuriem šis apbalvojums piešķirts, ir cienīgi to saņemt, man grūti teikt. Daudzi no viņiem tautas vērtējumā nav tā cienīgi. Taču par to lemj kompetenti cilvēki, un viņi, domājams, zina, ko dara.
Malda Lesiņa
Neretā
— Apbalvojums jāpiešķir godprātīgiem cilvēkiem, kuri dzīvi velta valsts labumam un uzplaukumam. Tas var būt arī vienkārša darba darītājs vai kuplas ģimenes māte, kura izaudzinājusi labus bērnus. Esmu medicīnas māsa un ilgajos darba gados sastapusi ļoti labas māsiņas, kuras būtu pelnījušas valsts pateicību. Diemžēl apbalvoto sarakstos šādu speciālistu nav. Pazīstu un cienu jēkabpilieti ārstu neiropatologu Gunāru Kiršbergu, domāju, ka viņam šis ordenis gan pienāktos. Labu un darbīgu cilvēku Latvijā ir daudz, tikai viņus maz ievēro. Vienmēr jau izceļas politiķi, mākslinieki, diplomāti.
Silvija
no Pļaviņām
— Par mūža nopelniem Latvijas labā.