Vai Latvijā var kaut ko panākt streikojot?
— Vai Latvijā var kaut ko panākt streikojot?
Agra S., koknesiete:
— Nekas jau līdz šim nav panākts. Valdība apsola, streika pieteicēji nomierinās, un viss rit savu gaitu. Medicīnas darbinieki ieguva algu paaugstinājumu, bet pacienti? Man, pensionārei, pie ārstiem vien būtu jāstaigā, bet es to nevaru atļauties. Ja visa tauta streikotu, vienīgi tad kaut kas izdotos.
Vladislavs, aizkrauklietis:
— Nav jau mums ne arodbiedrību, ne kāda īpaša fonda. Kas streikošanas laikā algu maksās? Pie tam mums streiklaužu, ka biezs. Ja es, piemēram, atteikšos braukt reisā, pieprasot lielāku algu, vietā būs citi, kuri labprāt to darīs par tādu pašu samaksu.
Ranta Knauere, pļaviņiete:
— Ja jau neviens neieklausās, tad jāstreiko. Medicīnas darbinieki taču panāca lielākas algas. Skolotāji streikos 1. septembrī, jo tagad sanitārēm slimnīcās lielākas algas nekā skolotājam ar augstāko izglītību.
Inese, kurmeniete:
— Kaut ko jau panākt var, diemžēl katra nozare velk uz savu pusi — iegūst nieciņu un priecājas. Pensionāriem vispār nav vērts ne piketēt, ne streikot — no viņiem taču nekas vairs nav atkarīgs, lai streiko, ja nav ko darīt! Tagad streikošot tiesu izpildītāji. Kuri būs nākamie?