Uzņēmīgi kurmenieši Normunds Letkovskis un Valdis Kārkliņš cels guļbūves. Sākotnēji savām vajadzībām izgatavotā pirts ieinteresēja daudzus, tādēļ plānots dibināt uzņēmumu un guļbūves ražot vairumā.
Uzņēmīgi kurmenieši Normunds Letkovskis un Valdis Kārkliņš cels guļbūves. Sākotnēji savām vajadzībām izgatavotā pirts ieinteresēja daudzus, tādēļ plānots dibināt uzņēmumu un guļbūves ražot vairumā.
Valdis Kārkliņš guļbūves meistara arodu apguva Ērgļu amatniecības vidusskolā. Savam priekam izgatavoja koka mēbeles, dārza lapeni, vēl dažādas lietas no koka. Palīdzēja arī novadniekam Normundam Letkovskim uzbūvēt guļbaļķu pirtiņu.
— Tā iepatikās kaimiņiem, arī viņi gribētu guļbaļķu ēkas un koka mēbeles, — stāsta Valdis Kārkliņš. — Tā kā cilvēku interese ir liela, ar Normundu veidojam savu uzņēmumu guļbūvju izgatavošanai.
Kurmenieši plāno izgatavot dažādas guļbaļķu konstrukcijas — pirtis, vasaras nojumes, bērnu rotaļu laukumus, arī dzīvojamās mājas un koka mēbeles. Ēkas būvēs līdz spārēm, logu izvēli, jumtu un iekšējo apdari atstājot īpašnieku ziņā. Ja pasūtītāji vēlēsies, kurmenieši klās arī jumtu un izgatavos pārējās lietas, mēbeles ieskaitot.
— Pirtiņu līdz spārēm uzcelsim pāris mēnešos, dzīvojamo māju ar logiem un jumtu — kādos četros, piecos mēnešos atkarībā no konstrukcijas sarežģītības, — stāsta Valdis Kārkliņš. — Daudz atkarīgs no materiālu sagādes iespējām. Jāraugās, lai koks pareizā laikā zāģēts, vai izžāvēts, kā nākas. Mežizstrādē, nozāģējot simt kubikmetru koku, tikai divdesmit derīgi guļbūvēm.
Guļbaļķu ēkas gan ir diezgan dārgas. Kurmenieši lēš, ka 25 kvadrātmetrus liela pirts bez logiem, durvīm un iekšējā aprīkojuma izmaksātu apmēram 3000 latu. Tomēr cilvēkiem guļbūves interesē arvien vairāk.