Piektdiena, 20. februāris
Vitauts, Smuidra, Smuidris
weather-icon
+-11° C, vējš 2.24 m/s, R vēja virziens
Staburags.lv bloku ikona

Doto neprotam izmantot

Ar Eiropas Komisijas atbalstu bezmaksas baltmaizi trūcīgajiem Latvijas iedzīvotājiem dala desmit organizāciju.

Ar Eiropas Komisijas atbalstu bezmaksas baltmaizi trūcīgajiem Latvijas iedzīvotājiem dala desmit organizāciju. Lielākās no tām ir Latvijas Sarkanais Krusts un “Brimol”. Pēdējā šajās dienās savu darbību pārtraukusi. Iemesls — organizācija uzskata, ka Lauku atbalsta dienests (LAD), kas koordinē Eiropas naudu, prasa pārāk daudz dažādu atskaišu, bet pats nepilda līguma saistības. Nu 1500 cilvēku (tik maizes klaipu ik dienu izdalīja šī organizācija) maizi nesaņem.
Arī mums kaimiņos, Bauskas rajonā, Codes pagasta veco ļaužu pansionāta “Derpele” direktors Alvis Feldmanis pagājušajā nedēļā cilvēkiem bija spiests paziņot: “Bezmaksas baltmaizes vairs nav!”. Baušķenieki no Rīgas to saņēma divas reizes nedēļā. No 2500 klaipiem mēnesī niecīga daļa tomēr bija jānoraksta.
Bieži vien, sajūtot tuvumā Eiropas naudu, aktīvi darbojamies, bet smadzenes pa to laiku guļ. Tāpēc arī pērn rīkotais konkurss izgāzās, jo pieteikušās organizācijas saskatīja trūkumus programmā un atteicās no maizes dalīšanas. Fakts arī tas, ka sākotnēji trūcīgie nebija informēti, kur maizi saņemt, tāpēc radās ļoti lieli pārpalikumi, kuru likvidēšana radīja papildu izdevumus dalītājorganizācijām.
Manuprāt, šis pasākums vairāk domāts ķeksītim, nevis cilvēkiem, jo, piemēram, Aizkraukles rajonā trūcīgie maizi vispār nesaņem. Iemesls vienkāršs — maizes dalītāju konkursa prasības tik stingras, ka neviena organizācija par to neieinteresējās. Kārtējo reizi dažādu instrukciju, norāžu, dokumentu jūrā “noslīcis” labs pasākums.
Nav jau tik svarīgi, kurš šajā situācijā vainīgāks — LAD vai “Brimol”, bet gan atziņa, ka Eiropas doto neprotam izmantot.

Staburags.lv bloku ikona Komentāri

Staburags.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.