Iepazīs ugunsdzēsēju glābēju darbu
Atzīmējot Ugunsdzēsēju un glābēju dienu un ugunsdzēsības Latvijā 152. gadadienu, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) 17. maijā rīko atvērto durvju dienu visās VUGD daļās un posteņos. Šajā dienā no pulksten 10 līdz 19 mazos un lielos apmeklētājus iepazīstinās ar ugunsdzēsēju glābēju ikdienu, izrādīs ugunsdzēsēju depo un parādīs VUGD tehniku, kā arī ļaus izmēģināt un pielaikot ugunsdzēsēju aizsargtērpu, sniegs atbildes uz visiem interesējošiem jautājumiem, atgādinās par drošību un pastāstīs par iespējām nākotnē kļūt par ugunsdzēsēju glābēju. VUGD Aizkraukles daļas komandieris Guntars Laukazīle informē, ka Aizkrauklē un posteņos Neretā, Jaunjelgavā, Pļaviņās jau pieteikušās apmeklētāju grupas visai dienai. Taču posteņu durvis šajā dienā atvērtas arī tiem, kas vēlas nākt individuāli.
Pirks līdaku mazuļus
Pļaviņas. Zivju fonds atbalstīja Pļaviņu novada domes pieteikto projekta iesniegumu zivju resursu pavairošanai Odzes ezerā. Piešķirtais finansējums ir 1749,96 eiro, no kuriem 192,49 eiro būs pašvaldības līdzfinansējums. Par šo naudu paredzēts iegādāties 6500 vienas vasaras līdaku mazuļus.
Nosaka vēlēšanu
komisijas atlīdzību
AIZKRAUKLE. Aizkraukles novada dome apstiprināja Aizkraukles novada vēlēšanu komisijas un vēlēšanu iecirkņu komisiju locekļu stundas tarifa likmi. Vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja un sekretārs stundā saņems 7 eiro, komisijas loceklis — 5,27 eiro. Domes Finanšu un grāmatvedības nodaļas vadītāja un galvenā ekonomiste Zinaīda Krūmiņa informē, ka likme ir tāda pati kā iepriekšējās vēlēšanās, tā nav paaugstināta.
Dosies pie senioriem
Pļaviņas. Šī gada 26. maijā pulksten 10 tradīciju zālē Aiviekstes pagasta pārvaldes ēkā seniorus un visus interesentus aicina uz tikšanos ar Latvijas Pensionāru federācijas priekšsēdētāju Andri Siliņu. Tās laikā paredzēts pārrunāt un aktualizēt senioriem nozīmīgus jautājumus. Pasākumu rīko Aiviekstes pagasta senioru biedrība “Ābeļziedi”.
“Atvasītē” atvērs sesto grupu
JAUNJELGAVA. Saistībā ar audzēkņu skaita pieaugumu Jaunjelgavas pirmsskolas izglītības iestādē “Atvasīte” no 1. augusta paredzēts atvērt jaunu grupiņu. Šim mērķim Jaunjelgavas novada dome atvēlēja 11 615 eiro, kas nepieciešami telpu remontam, mēbeļu, aprīkojuma, mācību līdzekļu iegādei, bērnu ēdināšanai un darba samaksai darbiniekiem no 1. augusta līdz šī gada beigām. Jaunatvērtajā grupiņā būs jaukta vecuma bērni. Patlaban “Atvasītē” piecās grupiņās ir 102 audzēkņi.
Latviski stāsta
pasakas un gūst balvas
AIZKRAUKLE. Mazākumtautību skolu skatuves runas mākslas konkursā “Es runāju latviski” piedalījās ap 8000 audzēkņu no 25 skolām, kuras realizē mazākumtautību izglītības programmas, arī no Aizkraukles. Konkursa trešajā — noslēguma — kārtā piedalījās 140 skolēnu — skolu labākie latviešu pasaku teicēji. Visvairāk dalībnieku bija 1. — 4. klases grupā. Otro vietu dalīja Rīgas 34. vidusskolas ceturtklasnieks Aleksandrs Tihenko ar Aizkraukles novada vidusskolas trešklasnieku Viktoru Morevu, kurš stāstīja pasaku “Kas bailīgāks par zaķi”. Arī 5. — 6. klases grupā žūrija otro vietu piešķīra Aizkraukles novada vidusskolas 5. klases audzēknim Paulam Vingrovskim par pasaku “Vilks medībās”. Sīva konkurence izvērtās 7. — 9. klases grupā. Tur trešo vietu dalīja Rīgas 10. vidusskolas 8. klases audzēknis Antons Gusevs ar Aizkraukles novada vidusskolas 9. klases skolēnu Oļegu Kozjakovu, kurš stāstīja pasaku “Zoss dalīšana”. Konkursa “Es runāju latviski” mērķis ir palielināt mazākumtautību bērnu un jauniešu interesi par latviešu kultūru un literatūru. ◆
Dažos teikumos
00:01
16.05.2017
99