Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija apstiprinājusi akciju sabiedrības “Latvijas gāze” dabasgāzes tarifu projektu. Tādējādi dabasgāze jau šogad var kļūt dārgāka.
Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija apstiprinājusi akciju sabiedrības “Latvijas gāze” dabasgāzes tarifu projektu. Tādējādi dabasgāze jau šogad var kļūt dārgāka.
Tarifus plānots palielināt pakāpeniski trijos gados. Projektā paredzēts, ka šogad no 1. jūlija gāzes cena pieaugs par 12,5 procentiem, no nākamā gada maija — vēl par 2,5 procentiem, līdz 2005. gada 1. maijā pieaugums, salīdzinot ar šo brīdi, sasniegs 16,5 procentus.
Taču iedzīvotājiem, kuri gāzi lieto ēdienu gatavošanai, uztraukumam neesot pamata, jo “Latvijas gāze” plāno samazināt abonēšanas maksu. Patlaban tā ir Ls 1,12, bet plānots samazināt līdz apmēram Ls 0,77. Tādējādi kopējā maksa par dabasgāzi iedzīvotājiem, kuri to tērē maz, pat saruks.
Līdz ar dabasgāzes iespējamo cenas palielināšanu bažas rada citi tarifi, piemēram, siltumenerģijas. Ar dabasgāzi apsilda Aizkraukles pilsētu, Kokneses sporta halli, arī Bebros darbojas gāzes katlumāja. Vai gāzes cenas pieaugums palielinās maksu par apkuri?
Firmas “Aizkraukles siltums” direktors Aivars Aldermanis stāsta, ka gāzes cenas pieaugums uzņēmumam finansiālas problēmas neradīs un siltumtarifus tādēļ palielināt nedomā.
— Domāju, maksu par siltumu gāzes cenas pieauguma dēļ palielināt nebūs vajadzīgs. Šobrīd katlumājā ierīko jaunus apkures katlus, kuri ir ekonomiskāki, līdz ar to cenu starpība izlīdzināsies, — tā Aivars Aldermanis.
Savukārt Kokneses pagasta padomes priekšsēdētājs Viesturs Cīrulis prognozē, ka maksa par sporta halles apsildi palielināsies.
— Apkures tarifs hallei varētu pieaugt vismaz par tikpat procentiem, par cik palielināsies gāzes cena, — stāsta Viesturs Cīrulis. — Nākotnē ar dabasgāzi apsildīsim arī iedzīvotāju dzīvokļus, bet tas nebūs tik drīz. Tādēļ pāragri spriest, cik par siltumu tad būs jāmaksā iedzīvotājiem.
Bebru pašvaldība savām iestādēm gāzes radītu siltumu pērk no firmas “MRK”. Arī vairāku daudzdzīvokļu māju iemītnieki izmanto šīs firmas pakalpojumus. Pagasta padomes priekšsēdētāja Ruta Borislava teic, ka precīzu ziņu par apkures tarifa iespējamo palielināšanu nav. Ir vienīgi prognozes — cenas pieaugums apmēram divi santīmi par kvadrātmetru. Šajā apkures sezonā bebrēnieši to gan neizjutīs, jo daļa iedzīvotāju apkuri jau pārtraukuši, ilgi vairs neapsildīs arī pašvaldības iestādes.
Dabasgāzes cenas pieaugumu ievērojami izjutīs individuālo māju īpašnieki, kuri gāzi izmanto apkurei. Patlaban iedzīvotājiem, kuri patērē līdz 25 tūkstošiem kubikmetru gāzes gadā, par 1000 kubikmetriem jāmaksā 59 lati. Jaunajos tarifos paredzēts šo maksu palielināt līdz 100 latiem.