18. aprīļa “Staburagā” publicētais aizkrauklietes Ilzes kundzes viedoklis par “Unibankas” bankomātiem lika man saprast, ka daži iedzīvotāji maz zina par tām “kastītēm”, kas mums izdod naudu.
18. aprīļa “Staburagā” publicētais aizkrauklietes Ilzes kundzes viedoklis par “Unibankas” bankomātiem lika man saprast, ka daži iedzīvotāji maz zina par tām “kastītēm”, kas mums izdod naudu. Par to atbildība jāuzņemas bankai.
ATM jeb bankomāti ir ļoti sarežģīta, daudzfunkcionāla iekārta, kurai, kā jebkurai tehnikai, raksturīgi reizēm sabojāties. Tas, ka bankomāti šad tad lūst, liecina, ka tos intensīvi izmanto. Diemžēl ir arī gadījumi, kad šo tehniku bojā apzināti (kopā ar karti ieliek svešķermeņus, izraisot elektronisko detaļu bojājumus; izmanto bojātas maksājumu kartes; dažreiz pa automātiem pat sper). Firma, kas apkalpo šīs ierīces, strādā ar vairākām bankām un diemžēl ne vienmēr pēc izsaukuma spēj operatīvi reaģēt, līdz ar to gadās, ka bankomāti šad tad nedarbojas.
Bankomātu inkasācijas process ir darbietilpīgs un ilgst līdz pat 30 minūtēm. Tas saistīts ar bankomāta seifa atvēršanu, ko izdarīt bankas darba laikā nav iespējams drošības apsvērumu dēļ. Bankomātu pilda vienu, divas reizes nedēļā. Parasti tas notika pēc pulksten 17, bet pēc klientu ieteikuma jau šobrīd to dara no rīta līdz pulksten 9.
Paldies par ieteikumu, tikai, manuprāt, to vajadzētu darīt savādāk. Bankas telpās ir izlikta atsauksmēm un priekšlikumiem domāta kastīte. Ziņu tajā var atstāt arī anonīmi. Būsim pateicīgi par jebkuru informāciju, kas ļaus uzlabot mūsu darbu.
Uzraksts bankomāta skatlogā “Īslaicīgi nedarbojas” parādās arī tad, kad veic pavisam vienkāršas operācijas: maina papīru, izņem kartes u. tml. Šīs operācijas ir ļoti īslaicīgas, un citreiz atliek pagaidīt tikai dažas minūtes, lai tiktu pie naudas.
Aizkrauklē ir divi “Unibankas” bankomāti. Iedzīvotāji noteikti pamanījuši, ka bankomāts Lāčplēša ielā 11 bijis bojāts biežāk nekā bankomāts pie “Unibankas”. Tas tāpēc, ka bankomāts Lāčplēša ielā 11 nav tiešā “Unibankas” pakļautībā, tomēr firmas, kuras to apkalpo, jau ir daudzkārt sodītas, un šobrīd situācija uzlabojusies. Par bankomātu pie “Unibankas” atbildam mēs paši. Ja ir pretenzijas par tā darbību, lūdzu, vērsties personīgi pie manis vai zvanīt atbildīgajam darbiniekam pa tālruni 9196294.