Sestdiena, 27. decembris
Elmārs, Inita, Helmārs
weather-icon
+4° C, vējš 1.79 m/s, R-ZR vēja virziens
Staburags.lv bloku ikona

Baibai Vaivarei Lielā balva tautastērpu skatē

XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku sabiedrisko attiecību vadītāja Inga Vasiļjeva informē, ka Dziesmu svētku Lielo balvu tautastērpu skatē ieguvusi Limbažu kultūras nama Tautas lietišķās mākslas studija “Dzilna”, kuras vadītāja ir tekstilmāksliniece Baiba Vaivare no Skrīveriem.

Studija ieguva arī 1000 eiro naudas balvu no “Conexus Baltic Grid”, “Laimas” saldumu dižgrozu un “Rimi” dāvanu karti.
Nesen Aizkraukles Vēstures un mākslas muzejā varēja vērot studijas “Dzilna” austo lakatu izstādi, kas pārsteidza ar skaistajiem rak­stiem, gaumīgo krāsu salikumu un kvalitatīvo veikumu.
Latviešu tautastērpu skate notika 5. jūlijā, un skates dalībnieki tērpus izrādīja piecās kategorijās — pēc arheoloģiskā materiāla darinātie tērpi, Kurzemes tērpi, Latgales un Augšzemes tērpi, Vidzemes tērpi un Zemgales un pilsētas tipa tērpi.
Dalībnieku tērpus vērtēja Latvijas Etnogrāfiskā brīvdabas muzeja etnogrāfijas nodaļas vadītāja Aija Jansone, Latvijas Universitātes Latvijas vēstures institūta vadošā pētniece Anete Karlsone, Latvijas Nacionālā vēstures muzeja Arheoloģijas departamenta pētniece Irita Žeiere un apģērbu un tekstila kolekcijas galvenā glabātāja Inita Heinola, kā arī Latvijas Nacionālā kultūras centra tautas lietišķās mākslas eksperte Linda Rubena. ◆

Staburags.lv bloku ikona Komentāri

Staburags.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.