Pļaviņu novada Vietalvas pagastā atjauno vēl vienu Odzienas muižas kompleksā esošo ēku. Tajā iecerēts izveidot kvasa ražotni.
Uzņēmuma “Odzienas muiža” darbinieki 2011. gadā iesniedza projektu Lauku atbalsta dienestā Eiropas Savienības fondu finansējuma saņemšanai. Atbalsts iegūts, un ēkā rit atjaunošanas un pārbūves darbi, kurus veic SIA “APC Birojs”.
“Šajā ēkā Latvijas brīvvalsts laikā darbojusies piensaimnieku biedrības pienotava un sierotava, bet vēl pirms tam, iespējams, bijušas dzirnavas,” stāsta Velta Krasovska, SIA “Odzienas muiža” valdes locekle. “Atjaunošanas laikā bez pārsteigumiem neiztikt — ēkas tehniskā kārtība nav tik laba, kā sākumā šķita, izrādās arī, ka šī vieta ir arī ļoti purvaina, līdz ar to liels mitrums un citas negaidītas lietas, tomēr darbi rit uz priekšu.”
Ēku atjauno pēc vēsturiskajām fotogrāfijām. Darbus plāno pabeigt līdz ziemai — projektā paredzēts, ka līdz šīgada nogalei ēkai jābūt gatavai. Drīz pēc būves atjaunošanas tajā sāks darboties kvasa ražotne.
Muižas kompleksā ietilpst arī dārznieka māja, un šoruden plānots remontēt tās fasādi. Uzņēmuma darbinieki uzrakstīja projektu un guva Kultūrkapitāla fonda atbalstu.