Trešdiena, 31. decembris
Silvestrs, Silvis, Kalvis
weather-icon
+-12° C, vējš 1.98 m/s, R-ZR vēja virziens
Staburags.lv bloku ikona

Ar brieža urīnu pievilināt nedrīkst

Norvēģijā 2016. gada martā konstatēja pirmo saslimšanas gadījumu savvaļas ziemeļbriedim ar hroniskās novājēšanas slimību (HNS). Vēlāk šo slimību konstatēja arī alnim.

Latvija no Eiropas Komisijas saņēmusi informāciju par to, ka ir risks ar briežu dzimtas dzīvnieku urīnu, kas paredzēts dzīvnieku pievilināšanai, ievazāt HNS ierosinātāju briežu dzimtas dzīvniekiem no šīs slimības skartajām valstīm. Tādēļ valdība decembrī pieņēma grozījumus noteikumos par prasībām tādu dzīvnieku izcelsmes blakusproduktu un atvasinātu produktu apritei, kas nav paredzēti cilvēka patēriņam. Grozījumi aizliedz dzīvnieku pievilināšanai paredzētā briežu dzimtas dzīvnieku urīna izmantošanu un laišanu tirgū Latvijas teritorijā, kā arī ievešanu no trešajām valstīm un Eiropas Savienības dalībvalstīm un eksportēšanu.
Noteikumi arī paredz nobeigušos lolojumdzīvnieku aprakšanu uz vietas teritorijā, kurā lolojumdzīvnieki ir atradušies (dzīvojuši), tādējādi neradot risku cilvēka, dzīvnieku un vides veselībai, kā arī neradot patogēnu izkliedes risku. ◆

Staburags.lv bloku ikona Komentāri

Staburags.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.