Sestdiena, 31. janvāris
Tekla, Violeta
weather-icon
+-17° C, vējš 1.53 m/s, ZA vēja virziens
Staburags.lv bloku ikona

Aizkrauklieši izcīna titulu “Biznesa guru 2014”

Rīgā notikušajā biznesa simulācijas spēļu konkursa “Bizness 24h” finālā sīvā cīņā gal­veno balvu — titulu “Biznesa guru 2014” — nupat ieguva Aizkraukles novada ģimnāzijas komanda: 11.a klases audzēkņi Artūrs Jaunošāns un Artūrs Jakovļevs un 8.b klases skolēns Ēriks Gavars.

Biznesa simulācijas spēļu kon­kur­su organizēja Banku augstskolas studentu pašpārvalde sadarbībā ar Banku augstskolu, SIA “Nordic Training International” un “Swedbank”. Pieteicās vairāk nekā 80 komandu, bet finālā iekļuva tikai desmit. Aizkrauklieši finālā pārspēja trīs Banku augstskolas, divas Rīgas Tehniskās universitātes, Rīgas 64. vidusskolas, Varakļānu vidusskolas un Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikuma komandas. Artūram Jaunošānam un Artūram Jakovļevam palīdzēja iepriekš gūtā pieredze — šādā konkursā viņi piedalījās arī pirms gada kopā ar klasesbiedru Jāni Vasariņu un iekļuva pusfinālā.
Fināla uzdevumu visas komandas saņēma 11. aprīlī — divās nedēļās bija jāizveido mājaslapa angļu valodā, jāsāk bizness interneta vidē, vismaz pusi darījumu veicot ar interneta starpniecību, un jāgūst maksimāli liela peļņa. Aiz­krauklieši sākumā izveidoja mājaslapu, kurā ārzemju klientiem piedāvāja iegādāties profesionālas fitnesa un uztura programmas, taču bija jāizveido arī efektīva mārketinga stratēģija. Tādēļ viņi pievērsās Latvijas tirgum un izveidoja mājaslapu www.modeskaste.lv, kurā Latvijas potenciālajiem klientiem piedāvāja iegādāties kāda Aizkraukles mājražotāja preces — ādas aproces, kaklarotas un atslēgu pie­kariņus.       
“Četrās dienās saviem spēkiem izveidojām divas mājaslapas, strādājām arī naktī. Mājaslapas apmeklētājus ieguvām portālos draugiem.lv, Twitter un Facebook, kā arī Google,” stāsta jaunieši. “No malas viss izskatās vienkārši, bet, kad sāc darīt, ir citādi. Tomēr tas ir aizraujoši, tas mums patīk. Paši sev bijām priekšnieki, un viss bija atkarīgs tikai no mums. Pircēji bija lielākoties no citām Latvijas vietām, tikai daži no Aizkraukles, internetā veicām 18 darījumu.”
“Mums bija jāizkāpj no teorētiķa ādas un jāsāk praktiski rīkoties,” teic Artūrs Jakovļevs. “Preci centāmies pārdot arī tirgus dienā “IGA centrā”. Saņēmām pircēju uzslavu par to, ka cenšamies kaut ko darīt. Mūsu komanda ieguva vislielāko peļņu, bet tas nebija noteicošais rādītājs. Žūrija vērtēja arī idejas oriģinalitāti un prezentāciju par paveikto. Mūsu ieņēmumi bija 198 eiro, bet peļņa — 68 eiro. Konkursa noslēgumā Banku augstskolā vajadzēja strādāt 24 stundas no vietas, pa dienu meklējot klientus un cenšoties pārdot preci, sūtot e — pastus, zvanot uzņēmumiem, cenšoties noslēgt līgumus, bet naktī gatavojām prezentāciju. Citas komandas internetā centās pārdot privātskolotāju, mobilo sakaru, transporta pakalpojumus, reklāmas laukumus, garšaugus kastītēs un pamācību to audzēšanā, piedāvāja iegādāties lietusmēteļus ar apdruku pēc klienta vēlmēm. Dažai komandai peļņu neizdevās iegūt.”
Jaunieši plāno izveidot arī mājaslapas latvisko versiju un nodibināt mācību uzņēmumu. ◆

Staburags.lv bloku ikona Komentāri

Staburags.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.