Svētdiena, 11. janvāris
Smaida, Franciska
weather-icon
+-9° C, vējš 0.45 m/s, A vēja virziens
Staburags.lv bloku ikona

Vai autosportam Aizkrauklē pienācis gals?

Saistībā ar grozījumiem Sporta likumā, kas stājās spēkā šī gada 1. jūlijā, Aizkraukles autotrasē tika atceltas biedrības “Eissracing” rīkotās autokrosa sacensības, un, visdrīzāk, šosezon sacīkšu mašīnas šajā trasē vairs neredzēsim.

Grozījumi Sporta likumā paredz, ka “sacensības autosportā, motosportā vai ūdens motosportā atļauts rīkot tikai licencētā pastāvīgā vai uz laiku ierīkotā attiecīgo sporta sacensību norises vietā (trasē) un attiecīgajā sporta veidā licencēta atbilstošas kategorijas galvenā tiesneša vadībā”. Trašu un tiesnešu licencēšana autosportā uzticēta Latvijas Automobiļu federācijai (LAF). Diemžēl Aizkraukles autotrase nav licencēta un arī nevienam tiesnesim federācijas izdotas licences šobrīd nav.

Biedrības “Eissracing” valdes priekšsēdētājs Raivis Galviņš, jautāts, vai tas nozīmē, ka autosportam Aizkrauklē pienācis gals, nebija noskaņots optimistiski. “Nenoliedzu, ka šīs lietas bija jāsakārto, jo drošība autosportā ir ļoti svarīga, taču domāju, ka viss notika pārāk sasteigti. Pirms grozījumu pieņemšanas mēs kā nozares pārstāvji netikām iesaistīti diskusijās, un arī pārejas periods — divi mēneši — ir pārāk īss,” skaidro R. Galviņš.

Visu rakstu lasiet “Staburaga” 14. jūlija numurā vai e versijā šeit:

Staburags.lv bloku ikona Komentāri

Staburags.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.