Sestdiena, 17. janvāris
Tenis, Dravis
weather-icon
+-13° C, vējš 0.45 m/s, D-DR vēja virziens
Staburags.lv bloku ikona

Aizkrauklē būs tūrisma darba organizators

Aizkraukles novada dome nolēmusi izveidot jaunu amata vienību — tūrisma darba organizators. Viņa darba vieta būs Aizkraukles pilsētas kultūras namā, un šim amatam piemērotāko kandidatūru izvēlēsies pretendentu atlasē.

Aizkraukles novada kultūras nama direktore Anta Teivāne, kuras pakļautībā strādās jaunais speciālists, stāsta, ka kopš maija pilsētas kultūras namā darbojas tūrisma informācijas punkts, kur šobrīd var saņemt tikai informāciju par tūrisma objektiem tuvākajā apkārtnē. “Līdz šim ar šiem jautājumiem nodarbojās kultūras nama darbinieki, kas viņiem ir papildu slodze. Informāciju tūristiem sniedza kultūras nama dežuranti, ar kuriem kopā izbraukājām ievērojamākās vietas novadā un sagatavojām cilvēkus šim darbam. Taču mēs gribam tūrisma attīstībai novadā pievērsties profesionālāk,” stāsta A. Teivāne un piebilst, ka pat daudzi aizkrauklieši paši nezina, cik bagātīgs kultūrvēsturiskais mantojums ir mūsu novadā. “Mēs bieži neapzināmies novadu kā vienu veselumu, mūsu uztveri ierobežo pilsētas robežas, taču mūsu novadā ir Aizkraukles pilskalns, kas ir uz robežas ar Skrīveru novadu, Aizkraukles baznīca, bijusī Aizkraukles muiža, Daugavas ielejas dabas parks. Ir svarīgi arī veidot novada tēlu, veicināt tā pazīstamību.”

Novadā nav apkopotas plašas informācijas tūristiem, trūkst vienota piedāvājuma. Katrs uzņēmējs, kurš kaut kādā veidā iesaistījies izklaides, atpūtas un viesu uzņemšanas biznesā, to dara atsevišķi, trūkst vienota piedāvājuma. Trūkst arī profesionāli izstrādātu tūrisma maršrutu, parasti tikai atsevišķus objektus iekļauj citu veidotos maršrutos un kartēs.

Galvenās jaunā tūrisma darba organizatora funkcijas būs apkopot un sniegt informāciju tūristiem par tūrisma objektiem, pakalpojumiem un brīvā laika pavadīšanas iespējām, kultūras un sporta pasākumiem novadā un arī visā Latvijā, tādējādi popularizējot novada tēlu. Tūrisma darba organizatora pienākumos būs arī pildīt gida pienākumus.

Ar lēmumu noteikts, ka jaunā amata vienība tiek izveidota ar nākamā gada 1. janvāri un amata alga ir 516 eiro mēnesī.

Staburags.lv bloku ikona Komentāri

Staburags.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.