Abonē e-avīzi "Staburags"!
Abonēt

Akmeņi nekrīt — tie izņemti. Bīstams rotaļlaukums vai pārspīlētas bažas?

UZLABOJUMI VEIKTI. Pagarinātā gabiona sienas zemākā mala apšūta ar dēļiem un kalpo kā sols, strādnieku iestaigātajai takai, kas izveidojusies būvniecības laikā — norobežota pieeja. Gintas Grincēvičas foto

Aizvadītajā nedēļā kāds aizkrauklietis sociālajos tīklos publicēja video ar novērojumiem ekspluatācijā nodotajā rotaļu laukumā, kas atrodas Aizkraukles jaunajā multifunkcionālajā sporta laukuma teritorijā. Video redzami no gabiona sienas izkrituši akmeņi. Tāpat vīrietis vērsa uzmanību uz citiem bīstamiem faktoriem, piemēram, asajiem metāla stiprinājumu stūriem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Video publicēts pagājušās nedēļas sākumā — īsi pēc tam, kad objekts nodots ekspluatācijā. Vīrietis, dokumentējot redzēto, uzsvēra teritorijas bīstamās nianses — pieskaroties armatūrai, tā kustējās, tāpat viņš norādīja uz taku aiz gabiona sienas, kas pēc viņa novērojumiem ved aptuveni trešā stāva augstumā. “Tieši tur, kur spēlējas bērni, no sienas izkrituši akmeņi — tie ir visur. Uz gabiona sienas brīvi var pārvietoties bērni un, laikam lēkt lejā — vai tā domāts?” ironizējot vaicāja aizkrauklietis.

Pēc iedzīvotāju sašutuma vērsāmies pēc skaidrojuma pie Aigara Zīmeļa, Aizkraukles pilsētas un pagasta pārvaldnieka. Viņš skaidro, ka teritorija ir droša: “Akmeņi no gabiona sienas ārā nebirst — fiksētos akmeņus kāds izvilcis, bet tas nekādā veidā neietekmē sienas drošību. Ja akmeni var izņemt — tas nav nospriegots. Gabiona siena ir tērauda sieta karkass, kas pildīts ar granīta akmeņiem. Tie sablīvējušies un nostiprinājušies. Šaurākās atveres dekoratīvu nolūku dēļ aizpildītas ar mazākiem akmeņiem — tos arī kāds negantnieks izņēmis. Gabiona sienas pagarinātās malas projektā nebija paredzētas. Pastāv risks, ka augsne ar palu vai lietus ūdeņiem, noskalojuma rezultātā var nokļūt uz bērnu laukuma seguma, tādēļ papildus uzlika stiprinājuma sienu apmēram septiņu metru garumā — tā neļaus augsnei ieskaloties stadiona teritorijā. Sānu malā uzlikti koka soli, līdz ar ko aiz tērauda režģa vairs aizķerties nevar.”

Taka aiz gabiona sienas, ko daži bērni iecienījuši kā aizraujošu piedzīvojumu vietu, izveidojusies strādnieku pārvietošanās dēļ, būvniecības laikā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

A. Zīmelis piekrīt, ka šajā gadījumā būvnieks neizpildīja pašvaldības norādījumus — uzlikt norobežojošu režģi. Tā kā tas projektā plānots nebija, arī bez šīs nianses objektu pieņēma ekspluatācijā, bet norobežojums jau uzstādīts. “Vecākiem saviem bērniem ir jāmāca un jāskaidro — kur drīkst un kur nedrīkst kāpt. Ir saliktas zīmes, kas norāda — uz gabiona sienas kāpt aizliegts, tam gan vajadzētu būt pašsaprotamam, taču ir sabiedrības daļa, kas uzskata, ja nav aizlieguma zīmes — visu var,” skaidro pārvaldnieks. Viņš arī piebilst, ka pašvaldība ar izveidoto infrastruktūru ir apmierināta, varbūt dažās pozīcijās būtu izvēlējušies citādāku risinājumu: “Ir lietas, kas jāpielabo. Volejbola laukumu smiltis nokļūst citās labiekārtotās teritorijas daļās. Projektā nebija ieplānotas papildu sieniņas, kas ierobežotu smilšu pārvietošanos.”

Multifunkcionālajam laukumam ir būvnieka piecu gadu garantija. Publiskai lietošanai teritorija pieejama no pulksten 8 līdz 22. Izņēmuma gadījumos, rīkojot kādu pasākumu, atrašanās teritorijā ir iespējama ilgāk. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Staburags.lv komanda.