SIA “Aizkraukles slimnīca” informē, ka no 15. oktobra ir pārtraukta plānveida pacientu uzņemšana aprūpes nodaļā, bet no 17. oktobra slēgts dienas stacionārs un bērnu dienas stacionārs, jo turpmāk slimnīca uzņems Covid-19 pacientus.
Valsts operatīvā medicīniskā komisija nolēma, ka, strauji pieaugot saslimstībai ar Covid-19 un pacientu skaitam slimnīcās, tiek pārtraukta plānveida veselības aprūpes pakalpojumu sniegšana, tajā skaitā Aizkraukles slimnīcā. Šāds lēmums pieņemts saistībā ar nepieciešamību nodrošināt papildu ārstniecības personāla resursus un pārprofilēt gultasvietas neatliekamo, akūto un Covid-19 pacientu ārstēšanai — informē Veselības ministrija.
SIA “Aizkraukles slimnīca” valdes priekšsēdētāja Dzintra Krišjāne informē, ka slimnīca divu dienu laikā pārkārtoja darbu un sagatavojās Covid-19 pacientu uzņemšanai. Daļu pacientu, kas iepriekš ārstēja hroniskas saslimšanas, izrakstīja mājās, bet uz citām slimnīcām pārvesti tie pacienti, kuriem ārstēšana jāturpina. Pirmos Covid-19 pacientus slimnīca uzņēma svētdien, un uzņemšana turpinājās arī vakar.
Plānotās operācijas slimnīcā neveiks, bet darbu ierastajā režīmā turpinās procedūru kabinets injekciju veikšanai, kā arī ierastajā režīmā strādās Aizkraukles poliklīnika.
SIA “Aizkraukles slimnīca” no 22. oktobra nodrošinās rentgenoloģiskos izmeklējumus Covid-19 pozitīviem pacientiem piektdienās no pulksten 16 līdz 17.40. Iepriekšējā pierakstīšanās reģistratūrā telefoniski jāveic pa tālruņiem: 65133870, 65133875. Lai veiktu rentgenu, Covid-19 pacientiem jāievēro vairāki noteikumi: jābūt ģimenes ārsta vai speciālista nosūtījumam, telefoniski jāveic pieraksts, jāierodas uz izmeklējumu tieši radioloģijas nodaļā stingri noteiktajā laikā, ārstniecības iestādē obligāti jālieto sejas maska, jādezinficē rokas, jāievēro divu metru distance, kā arī nedrīkst ierasties ar sabiedrisko transportu.
Kurp turpmāk tiks nogādāti pacienti ar hronisku slimību saasinājumiem? Slimnīcas vadītāja teic, ka tas viņai nav zināms, to izlems Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests.
Veselības ministrija norāda, ka ārstniecības iestādes individuāli sazināsies ar pacientu, lai informētu, ja kāds plānveida veselības aprūpes pakalpojums tiks atlikts. Vienlaikus šie pacienti nezaudēs savu rindu, un, atjaunojot konkrēto pakalpojumu sniegšanu, tos saņems prioritāri. Lai saņemtu precīzu informāciju par valsts apmaksātajiem veselības aprūpes pakalpojumiem, ikviens var sazināties ar Nacionālo veselības dienestu pa tālruni 80001234.
Epidemioloģiskās prognozes liecina, ka slimnīcu noslodze Covid-19 pacientu dēļ turpinās strauji pieaugt. Ministrija atgādina, ka pirms nedēļas izsludinātā ārkārtas medicīniskā situācija nozīmē, ka visi ārstniecības resursi tiek koncentrēti, lai nodrošinātu neatliekamo medicīnisko palīdzību, palīdzību akūtos gadījumos un Covid-19 pacientu ārstēšanu. Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests atbilstoši hospitalizācijas plānam pacientus nogādā tuvākajā slimnīcā, kā arī prioritizē izsaukumus. Pacienti, kuriem sniegta akūtā palīdzība augstāka līmeņa slimnīcā, tālākai ārstniecībai var tikt nogādāti uz zemāka līmeņa slimnīcu vai novirzīti turpināt ārstēšanos mājās ģimenes ārsta uzraudzībā. Slimnīcas Covid-19 pacientu aprūpē iesaista papildu medicīnas personālu, kas ierastos apstākļos nestrādā ar infekcijas slimību profila pacientiem, kā arī atšķirīgi plāno darba grafiku, lai maksimāli nodrošinātu personāla iesaisti un pieejamību.
Nedēļas laikā vairāk nekā simts saslimušo. Pēdējās dienās Latvijā saslimušo skaits ar Covid-19 pārsniedzis 2000 saslimšanas gadījumu dienā. Saslimšana aug arī Aizkraukles novadā — nedēļas laikā saslimušo skaits palielinājies par vairāk nekā 100 gadījumiem.
Slimību profilakses un kontroles centra dati liecina, ka pēdējo 14 dienu laikā līdz 6. oktobrim Aizkraukles novadā bija 211 saslimušo,līdz 8. oktobrim — 228, līdz 10. oktobrim — 239, līdz 12. oktobrim — 274, līdz 14. oktobrim — 323,līdz 17. oktobrim — 406 gadījumi.
Pēdējo divu dienu laikā apstiprināti 83 jauni saslimšanas gadījumi.
Uzziņa. Līdzīgi kā iepriekšējā Covid-19 uzliesmojuma laikā, slimnīcas turpinās sniegt pakalpojumus, lai nodrošinātu terapijas nepārtrauktību:
◆ ķīmijterapiju, bioloģiskos medikamentus, orgānu aizstājējterapiju;
◆ staru terapiju;
◆ veselības aprūpes pakalpojumu hematoloģijā;
◆ metadona un buprenorfīna aizvietojošo terapiju;
◆ pacientu veselības aprūpi, kuriem jāturpina vai jāpabeidz stacionārā neatliekamā kārtā sākta ārstēšana;
◆ invazīvo kardioloģiju;
◆ invazīvo radioloģiju;
◆ onkoloģiskās, dzīvību glābjošas operācijas, veselības aprūpes pakalpojumus saistībā ar šādu slimību grupu ārstēšanu — onkoloģija, HIV/AIDS, tuberkuloze, psihiatrija, lipīgās ādas slimības un seksuāli transmisīvās slimības;
◆ traumatoloģija;
◆ akūtās un subakūtās rehabilitācijas pakalpojumus personām, kurām šī pakalpojumu atlikšana var radīt invalidizācijas risku vai darbaspēju zaudēšanu, tajā skaitā bērniem, kuriem rehabilitācijas pakalpojumu atlikšana saistīta ar ievērojamu funkcionēšanas traucējumu pasliktināšanos.
◆ Tāpat var tikt turpināta arī plānveida oftalmoloģijas, rehabilitācijas, arodmedicīnas un grūtnieču aprūpe.
Avots: Veselības ministrija
Reklāma