Šonedēļ Skrīveros pabeigta Sprīdīša ielas posma pārbūve un automašīnu stāvlaukuma izbūvē pie bērnudārza “Sprīdītis”. Jau nākamajā nedēļā ielas posms un laukums atkal būs atvērts braucējiem un gājējiem.
Ar lūgumu sakārtot piebraucamo ceļu un automašīnu stāvlaukumu pie bērnudārza “Sprīdītis” skrīverieši vietējā pašvaldībā agrāk vērsušies vairākkārt, taču šie darbi nebija pašvaldības prioritāšu sarakstā. Tomēr, taupīgi dzīvojot, pašvaldības budžetā radās iespēja paveikt arī tos darbus, kas līdz šim bija palikuši ārpus šī prioritāšu saraksta. Saskaņā ar domes deputātu priekšlikumiem tika izveidots saraksts ar veicamajiem darbiem, un prioritārā secībā tie arī padarīti.
Lielāko daļu naudas Sprīdīša ielas posma pārbūvei un laukuma izbūvei skrīverieši gan aizņēmušies Valsts kasē. Sākumā, spriežot par investīciju projekta pieteikuma iesniegšanu, plānotā summa bija 69 tūkstoši eiro, no kuriem 75% aizņemtos Valsts kasē, 25% nodrošinātu no pašvaldības budžeta. Tomēr, noslēdzoties iepirkumam par darbu veikšanu, projektam nepieciešamā summa bija vairāk nekā 70 tūkstošu eiro. Līdz ar to Valsts kasē aizņēmās 57 tūkstošus eiro uz sešiem gadiem un paredzēja pašvaldības līdzfinansējumu 17 tūkstošu eiro apmērā. Darbu veica iepirkumā uzvarējusī SIA “Ribetons ceļi”. Papildus no pašvaldības budžeta tika piešķirts 1815 eiro liels finansējums būvuzraudzībai.
Darbi ilga visu augustu un septembri, un šajā laikā vecākiem, kuri bērnus veda uz dārziņu, bija jāsamierinās ar nelielām neērtībām. Būvniecības laikā pie bērnudārza piebraukt nevarēja, automašīnas bija jāatstāj iebraucamā ceļa galā un līdz iestādei jādodas kājām. Taču paciesties bija vērts, jo tagad izdrupušā un izdangātā stāvlaukuma vietā nu izveidots jauns bruģēts laukums, kā arī izbūvēts jauns ielas posms. Skrīveru novada pašvaldības izpilddirektors Uldis Riekstiņš atklāj — problēmas sagādājis tas, ka ceļš ved cauri koku alejai un nav tik plats, lai pa to brīvi izmainītos divas automašīnas. Saskaņā ar standartiem divu joslu ceļam jābūt 4,5 metrus platam, taču tur tas ir šaurāks. Ja gribētu izbūvēt tik platu ceļu, vienā pusē koki būtu jānozāģē vai jāapcērt to saknes, taču to darīt nevēlējās. Tāpēc vienā ceļa pusē ir stāvas betona apmales, bet otrā — guleniskas ar grantētu malu, lai vajadzības gadījumā viena mašīna varētu nobraukt malā un palaist otru. ◆