Šogad no 24. februāra līdz 1. martam tiek svinēti slāvu tradīciju svētki Masļeņica. Ar krievu kopienas “LAD” aktivitā-tēm to atskaņas jau 16. gadu 1. martā būs jūtamas arī Aizkrauklē.
Slāvu tradicionālie svētki ir atvadas no ziemas. Taču šogad, kā pajokoja kāds asprātis, “bēres būs bez aizgājēja”, jo ziema beidzas, tā arī nesākusies.
Krievu kopienas “LAD” priekšsēdētāja Ludmila Ušakova bilst, ka, neraugoties uz gadalaiku kaprīzēm, svētki tomēr būs, vien nedaudz esot pamainīts scenārijs. Agrāk akcentēja ziemas pavadīšanu, taču šogad svētki vairāk būs veltīti pavasara sumināšanai. Galvenie svētku rituāli, kā simboliska salmu lelles dedzināšana, pankūku ēšana (pankūkas simbolizē sauli, tādēļ tās ir Masļeņicas svarīgākais ēdiens), jautras rotaļas un dejas, būs. Kā katru gadu svētku dalībniekus priecēs atraktīvais, plašu popularitāti ieguvušais ansamblis “Maļinovij zvon”.
Masļeņicas svētki Aizkraukles kultūras namā un tā apkārtnē sāksies 1. martā pulksten 13. Uz tiem “LAD” priekšsēdētāja aicina gan visus aizkraukliešus, gan pilsētas viesus.
Fakts
Pankūku pirmsākumi rodami jau senajā Ēģiptē, par ko liecina zīmējumi uz faraonu kapeņu sienām.