Trešdiena, 24. decembris
Ādams, Ieva
weather-icon
+-4° C, vējš 1.34 m/s, R vēja virziens
Staburags.lv bloku ikona

Kaimiņos

Madonā svinīgi atklāj Tiesu namu
Svinīgos apstākļos atklāts Madonas tieslietu nams, kur turpmāk atradīsies pirmās instances un apelācijas instances tiesu iestādes — Vidzemes apgabaltiesas tiesu nams Madonā un Vidzemes rajona tiesa Madonā, kā arī Valsts probācijas dienesta Madonas nodaļa. Jaunajā namā plāno iekārtoties arī Valsts zemes dienesta struktūrvienība un zvērināti tiesu izpildītāji.
Madonas tieslietu namā šobrīd strādā trīs Vidzemes apgabaltiesas tiesneši un seši Vidzemes rajona tiesas tiesneši, kā arī 24 tiesu darbinieki. Abām tiesu iestādēm būs vienota kanceleja. Tieslietu namā atradīsies septiņas tiesas sēžu zāles. Telpas ir aprīkotas ar audio iekārtām un videokonferences iespējām. Tiesnešu darba zona ir nodalīta no apmeklētāju zonas. Iekļūšanai tieslietu namā tiks nodrošinātas drošības pārbaudes, ēkā ir paredzēta atsevišķa tiesājamo konvojēšanas zona, lai garantētu tiesas apmeklētāju un darbinieku drošību.
Novērtē atzinīgi par latvisko pirts tradīciju uzturēšanu
Madonas novada tūrisma saimniecība “Piekūni” par latvisko pirts tradīciju uzturēšanu un daudzināšanu saņēmusi kultūras zīmi “Latviskais mantojums”. “Piekūnos” piedāvā latviskos pirts rituālus, kur pēršanās process apvienots ar tautas dziesmām un zāļu tējām. Kopā ar saimniekiem var doties arī pārgājienos un uzzināt, kā mūsu senči ir sadzīvojuši ar dabu.
Kultūras zīme “Latviskais mantojums” izveidota pēc Latvijas lauku tūrisma asociācijas “Lauku ceļotājs” iniciatīvas sadarbībā ar Latvijas Republikas Kultūras ministriju un Latvijas Pašvaldību savienību. Šo zīmi lauku tūrisma uzņēmējiem piešķir no 2013. gada. Kopumā to saņēmušas jau 113 saimniecības Latvijā. Šogad zīme piešķirta 11 tūrisma uzņēmumiem.
Dalās pieredzē
Ogres tehnikumā viesojās Kazahstānas, Kirgizstānas, Tadžikistānas, Turkmenistānas un Uzbekistānas izglītības ministriju, aģentūru, profesionālās izglītības iestāžu un citu ar profesionālās izglītības īstenošanu saistītu institūciju pārstāvji. Vizīte norisinājās Eiropas Komisijas finansētajā projektā “ES — Centrālāzijas izglītības platforma”.
Viesi piedalījās Izglītības un zinātnes ministrijas rīkotajā seminārā, kurā valstu pārstāvji pārrunāja aktualitātes profesionālajā izglītībā, kā arī sadarbības un pieredzes apmaiņas veicināšanu starp Latviju un Centrālāzijas valstīm.
(www.madona.lv, www.ogrenet.lv)

Staburags.lv bloku ikona Komentāri

Staburags.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.