Maza atsaucība
Jau rakstījām, ka pagājušā gada nogalē Latvijas Universitāte profesora Andreja Ērgļa vadībā sāka pētījumu par sirds un asinsvadu slimību riska faktoru izplatību Latvijā.
Pētījumā iekļauti 6000 cilvēki no visas Latvijas, arī no Aizkraukles reģiona. Intervētāji dodas pie šiem konkrētajiem cilvēkiem (uz mājām vai jebkurā cilvēkam ērtā vietā) ar lūgumu atbildēt uz aptuveni 150 jautājumiem par veselību, pašsajūtu, dzīvesveidu, iedzimtību. Pēc intervijas pētījuma dalībniekiem ir iespēja bez maksas veikt asinsana-līzes holesterīna un glikozes līmeņa noteikšanai asinīs, kā arī arteriālā asinsspiediena mērījumus. Ticamu rezultātu iegūšanai ir svarīgi, lai ikviens pētījumā iekļautais Latvijas iedzīvotājs piedalītos intervijā. Aizkraukles reģionā (Aizkraukles, Jaunjelgavas, Neretas, Pļaviņu un Skrīveru novadā) atlasīti pavisam 113 respondenti, no kuriem līdz šim intervijas snieguši 27 cilvēki, bet ļoti daudzi atteikušies no piedalīšanās. Šobrīd vēl 42 respondenti saņēmuši uzaicinājumu piedalīties.
Izsludināta pieteikšanās
Skrīveri. Skrīveru novada dome izsludinājusi pieteikšanos sociālās aprūpes centra “Ziedugravas” direktora amatam. Kandidātiem nepieciešama otrā līmeņa profesionālā augstākā vai akadēmiskā augstākā izglītība, B kategorijas autovadītāja apliecība un ne mazāka kā trīs gadus darba pieredze vadošā amatā. Pretendenti iesniegumus var sūtīt līdz 17. aprīlim. Skrīveru novada dome meklē arī jaunu bāriņtiesas locekli, vēlams ar pieredzi. Šai vakancei var pieteikties līdz 16. aprīlim.
Piesakies apmaksātam forumam Bulgārijā!
Vieglatlētika. Brīvprātīgajiem, tiesnešiem, treneriem, kluba vai sporta skolas darbiniekiem un citiem 20 līdz 30 gadu veciem vieglatlētikas entuziastiem ir iespēja pieteikties pilnībā apmaksātam Eiropas jauno līderu forumam, kas no 13. līdz 16. jūnijam notiks Bulgārijas galvaspilsētā Sofijā. Tā laikā paredzēti dažādi semināri, grupu diskusijas, nelielu projektu īstenošana. Šī brīža viedokļu līderi dalīsies ar idejām par vieglatlētikas nākotnes iespējām. Pretendentiem nepieciešamas labas angļu valodas zināšanas. Motivācijas vēstuli, norā-
dot intereses un darbības sfēras, un vīziju, kā attīstīt vieglatlētikas sportu, sūtīt e-pastā: ieva.blusina@athletics.lv līdz 9. aprīlim. Foruma dalībniekus paziņos 11. aprīlī. ◆