Atvērto durvju diena uzņēmējiem
Aizkraukle. 5. decembrī Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) Aizkrauklē rīko atvērto durvju dienu, kurā bez maksas var piedalīties ikviens uzņēmējs.
Pasākums sāksies pulksten 12 ar nelielu ekskursiju uzņēmumā “Seces koks”. Turpinājumā no pulksten 13 Aizkraukles Profesionālajā vidusskolā LTRK valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš stāstīs par kameras darbību un īstenoto uzņēmēju interešu pārstāvību, ES projektu aktivitātēm, šķīrējtiesu un komercstrīdu mediāciju. Eksporta daļas vadītājs Gunārs Zelčs stāstīs par atbalstu eksportam. Biedru atlases nodaļas vadītājs Lauris Ozoliņš informēs par organizētajiem semināriem un pasākumiem konkurētspējas paaugstināšanai un biedru ieguvumiem. Savukārt SIA “IMIga” īpašniece Ingūna Grandāne dalīsies pieredzē uzņēmējdarbības attīstībā. Pasākuma noslēgumā notiks LTRK Zemgales reģiona padomes atvērtā sēde, kurā runās par bezdarbnieku pabalstiem un to ietekmi uz uzņēmējdarbības vidi; e-veselību un darba nespējas lapu atmaksu; darbinieku izmitināšanu un pašvaldības īres namiem. Pasākumam jāpiesakās iepriekš, jo vietu skaits ir ierobežots.
Dzejo no sirds!
Šogad jau trešo reizi portālā draugiem.lv norisinās konkurss “Dzeja no sirds!”. Īpašs tas ir ne tikai ar to, ka notiek Latvijas simtgades noskaņās, bet arī ar to, ka viens īpašais dzejolis kļūs par pamatu dziesmai, kuras mūzikas autors šogad būs Maestro Raimonds Pauls. No jau iesūtīto dzejoļu daudzuma šķiet, ka puse latviešu ir dzejnieki. Dzejoļu kopā var atrast arī mūsu novadnieces Dzidras Čumakevičas dzejoli “Debesis zied”, Lidijas Ozoliņas “Man pie loga šorīt pieklauvēja rudens…” un Olgas Kļaviņas “Divu upju skūpsts”. Konkursā var piedalīties tikai ar vienu savu — vislabāko — dzejoli latviešu valodā. Darbus vērtēs portāla lietotāji, bet labākos izvēlēsies konkursa patrons Guntars Račs. Dzejoli vienu reizi iespējams izdzēst un pievienot no jauna citu labāko dzejoli. Konkurss norisināsies līdz 1. decembrim. Pērn pavisam negaidīti, tāpat kā 2016. gadā, labākā dzejoļa autore izrādījās Sandra Grīnberga. Dzejoli “Ja ļausi” dziesmā pārvērta komponists Uldis Marhilēvičs, bet iedziedāja Toms Kalderauskis. 2016. gada konkursā par labāko tika izvēlēts viņas dzejolis “Pa lāsei”. Komponists Jānis Lūsēns dzejas rindas pārvērta dziesmā, ko izpilda jaunā dziedātāja Katrīna Bindere. ◆