Ināra no Aiviekstes pagasta
— Jā, jo patīk lasīt dažādu literatūru, tostarp dzeju. Man tuvākās dzejnieces ir Skaidrīte Kaldupe un Ārija Elksne, jo viņu rakstītais ir sirsnīgs un uzrunā. Jauno autoru darbi kaut kā nesaista. Lasīju nesen iznākušu dzejas krājumu, bet līdz galam neizpratu tos dzejoļus. Ar dzeju ir tāpat kā ar citu literatūru — jābūt kaut kam tādam, kas uzrunā.
Kristīne Pļaviņās— Maz, jo neesmu liela grāmatu lasītāja. Arī skolas laikā dzeja nesaistīja — lasījām to, kas bija obligāts, bet nekas no tā laika īpaši nav palicis atmiņā. Tā ka nav tuvu dzejas autoru. Dzejoļus lasu, kad meklēju apsveikuma vārdus kādam jubilāram. Tad vairāk pievēršu uzmanību tekstam, nevis autoram. Patīk, ja tekstā kompakti un trāpīgi pateikts galvenais.
Zane no Atašienes
— Ne īpaši daudz, jo vairāk saista cita literatūra. Tomēr kopumā lasīt man patīk. No dzejas savulaik ļoti iepatikās Jāņa Baltvilka dzejoļi, ko iepazinu, iesaistoties bērnu un jauniešu žūrijā bibliotēkā. Tie ir interesanti un viegli uztverami. Patīk, ja dzejoļi ir raiti un ar atskaņām, jo tādi labāk paliek atmiņā. Arī mūsu pusē ir vietējie autori, kuri raksta dzeju, bet pagaidām viņu darbus nav iznācis izlasīt. ◆